Kadınlarda Utangaçlık Nasıl Yenilir

Son Güncelleme: 09.09.2020 03:23

Kadınlarda Utangaçlık Nasıl Yanilir – Kadınlara nazaran erkekler daha utangaç olurlar ilişkilerde ama kadınlarında utandığı anlar zamanlar olur. Utangaçlık nasıl yenilir sorusunun cevabını nazlım kullanıcıları için cevapladık.

Beğendiğiniz erkekle göz göze geldiğinizde boynunuzdan itibaren tüm yüzünüz kıpkırmızı oluyor. Buluştuğunuzda komik bir anınızı anlatma sırası size geldiğinde kilitlenip kalıyorsunuz.

Utangaçlık yüzünü bambaşka şekillerde gösterebilir. Peki utangaç olmanın kaynağı nereden geliyor? Cevabı DNA’nızda gizli. İlkel çağlarda biz insanlar 100-150 kişilik gruplar halinde hayatta kalma mücadelesi verirken bilinçaltımızda grup dışındaki her yabancıyı tehdit olarak algılardık. Kendimizi korumak istediğimizden yıllar içinde gitgide utangaç bir tavır takınmaya başladık. Şimdilerde ise flört konularında da aynı utangaçlığı sürdürüyoruz. Ama merak etmeyin utangaçlık çemberini kırmanız mümkün…

İşte size yardımcı olacak birkaç tüyo ;

Pozitif Olun

İlk buluşmaya hazırlanmanın stresli olduğunun farkndayız;: gelin, bunu pozitifbir deneyime çevirelim. Beğendiğiniz bir özelliğinizi küçük not kağıdına yazıp aynanıza yapıştırın ve gördükçe hatırlayın. Buluşma günü geldiğinde ise kendinizle ilgili en ufak bir negatif düşünceyi bile aklınıza getirmeyin.

Mekanı Belirleyin

Gece buluşmak için sözleştiyseniz kendinizi en çok nerede iyi ve rahat hissediyorsanız orayı tercih edin. Yüzünüze hafif bir gülümseme kondurun. Beyninizin ister istemez rahatladığını hissedeceksiniz.

Dürüst Davranın

Utangaçlığınızı gizlemek yerine gerçekçi olmanızı öneriyoruz. Söze şöyle başlayabilirsiniz, “Evet sanırım biraz utangacım, başkaları da benim gibi midir diye düşünmeden edemiyorum.” Dürüst olduğunuzu karşınızdakine hissettirirseniz onun da size aynı şekilde karşılık vermesini sağlayabilirsiniz. Şunu da hatırlatalım utangaç olmak ayıp ya da yanlış bir şey değil. Ayrıca düşünsenize herkes aynı girişkenlikte olsa her şey ne kadar tekdüze olurdu. Bu şekilde insanlar arasında bir uyum oluşabiliyor.

İltifat Edin

Karşı tarafla iletişim konusunda hâlâ problem mi yaşıyorsunuz? O zaman onu daha da yakından tanımanıza yardımcı olabilecek sorular sorun. Mesela giyim stili, zevkleri üzerine sohbet edebilirsiniz. Ona ‘Tişörtünü beğendim, nereden aldın” diyebilirsiniz.

Nefesinizi Düzenleyin

Derin derin nefes alm. Yogiler bu sayede ciğerlerimizin enerji kazandığını keşfetmişler. Böylece olabildiğince çok oksijeni içinize çekin ve sonra kendinizden emin bir şekilde flört etmeye başlayın.

Göz Teması Kurun

Diyelim ki göz göze gelmek konusunda problem yaşıyorsunuz. Önce biı-iki saniye gözlerine balon, daha sonra ise uzun süre göz teması kurun. Bu konuda zorluk yaşıyorsanız ona bakarken gözlerinin ne renk olduğunu keşfetmeye çalışın. Böylece kendinizi çok daha rahat hissedersiniz.

Gizemli Olun

Konuşma sırasında ilginin üzerinizde olması için sakın bir çırpıda tüm hayatınızı anlatmaya kalkmayın. “Biliyor musun ilk köpeğimiz ben üç yaşındayken ölmüştü” gibi negatif anılan hatırlatan cümlelerle konuşmaya başlayarak karşınızdakini boğmayın. Biraz gizemli olup dikkat çekmekten hiçbir zarar gelmez.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir