Erkekleri bıktıran 5 kadın davranışı

Bu sayfada

Erkekleri bıktıran davranışlar

Birlikte olduğumuz kişiye olan sevgimizi göstermek ve onunla keyifli bir ilişki kurmak isteriz. Fakat bazı durumlarda, farkında olmadan yaptığımız bazı davranışlar, erkeklerin soğumasına ve ilişkiden uzaklaşmasına neden olabilir. Bu yazıda, erkekleri bıktıran ve ilişkiyi zedeleyen bazı davranışlara ve bu davranışlardan kaçınmak için ipuçlarına değineceğiz.

1. Sürekli konuşmak

Sevgiliniz sakin ve az konuşmayı seven biriyse, “Bir derdin mi var?”, “Niye konuşmuyorsun?” gibi sorularla onu bunaltmaktan kaçının. Unutmayın, erkekler de kadınlar kadar çok konuşmayı sevmezler. Onu dinlemek ve sessizliğe saygı duymak, ilişkinizi güçlendirecektir.

2. Aşırı kontrolcü davranmak

Sevgilinizi ne kadar sevdiğiniz ve onunla ne kadar ilgilendiğiniz doğal bir durumdur. Fakat bu ilgi, onu günde 10 kez arayıp kontrol etme ihtiyacına dönüşmemeli. Özellikle işyerinden sürekli aramak ve onu kontrol etmeye çalışmak, erkeklerde bunaltıcı bir etkiye yol açabilir.

3. Hesabı hep ona ödetmek

Hesabı kimin ödeyeceği, her ilişkinin kendine özgü bir dinamiğine sahiptir. Bırakın sevgiliniz, hesabı içinden geldiği için ödesin. Her zaman sizden para beklemesi ve size karşı kullanıldığını hissetmesi, ilişkinizi olumsuz etkileyebilir. Zaman zaman siz de hesabı ödemeyi teklif ederek onu şaşırtabilir ve ona değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

4. Sürekli ağlamak

Erkekler, gözyaşlarından etkilenir ve bir kadını ağlatmak istemezler. Fakat her şeye ağlamak ve duygusal tepkiler vermek, erkeklerin sizinle rahatça iletişim kurmasını zorlaştırabilir. Duygularınızı kontrol altına almak ve sakin kalmak, ilişkinizde daha sağlıklı bir iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır.

5. Özgürlüğünü kısıtlamak

Erkekler, özgür ruhlu varlıklardır ve sürprizlerle dolu bir hayat isterler. Eğer siz cumartesi akşamlarının programını 3 hafta önceden planlıyorsanız, sevgilinizin spontane sürprizlerden mahrum kalmasına neden olursunuz. Fazla üstüne düşmeniz ve hareketlerini kısıtlamanız, onu bunaltabilir. Planlama yaparken esnek olun, ona da söz hakkı tanıyın ve birlikte karar verin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir