İlk Buluşmada Sormanız Gereken 5 Soru

İlk buluşmada sormanız gereken 5 soru haberimizde, ilk defa buluşmaya gittiğiniz birisini tanımak için sorulması gereken soruları okuyacaksınız.

İlk buluşmalar her zaman çekingen bir tavırla yapılır. Fakat kişiler birbirini tanımak için sorular sorarak konuşmayı sürdürürler. Erkek yada kadın olsun karşısındaki kişiyi tanımaya onun sevdiği ve sevmediği şeyleri sorarak başlar. Fakat bazı sorular vardır ki bunlara verilecek cevaplar arka planda o kişinin karakteri ile de ilgili ayrıntıları ortaya çıkarır.

İlk buluşmada sorulmaması gereken sorular da vardır ama burada daha çok sorulacak olanlarından bahsedeceğiz. Başka bir yazımızda ise bu konu hakkında daha geniş açıklamalar yapacağız. Görücü usulü bir tanışma yaşıyorsanız onu tanımaya burada yazacağımız sorularla başlamanızı öneririz. Ayrıca böyle konular ilişkide sizinle o kişinin arasının ısınmasını sağlar.

İlk Buluşmada Sorulacak Sorular

İlk buluşmada sorulacak sorular

Bu başlığımız içerisinde ilk buluşmada sorulabilecek sorular 5 ana başlık içerisinde ele alınmıştır. İşte onlar:

1. İzlemeyi sevdiğin TV programı, film yada dinlediğin müzik türü ne?

Böyle bir soruya vereceği cevap ile o kişinin romantik, duygusal olup olmadığı yada dünyaya bakış açısı ne gibi konularda fikirleriniz oluşur. Ayrıca aranızdaki benzer özellikleri de keşfetmeniz açısından yararlı olacaktır. TV programları, film yada müzik türleri konuşmanın ilerleyişine zemin hazırladığı için sıkılmamızı sağlar.

2. Yaptığın işi severek mi yapıyorsun?

İnsanlar işlerinin ilk konuşmada sorulmasından hoşlanmazlar ama bir çok kişi bu durumu bilmediğinden konuya bu soruyla başlar. İllaki yaptığı iş hakkında bilgi almak istiyorsanız dolambaçlı yollardan bu konuya değinmelisiniz. Böylelikle yaptığı işi bilecek ve sevip sevmediği hakkında da bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Ayrıca bu soru genel olduğu için verdiği cevaplar konunuzu başka taraflara çekerek sohbeti genişletecektir. Bu şekilde onun hoşlandığı ve hoşlanmadığı davranışları, nelere kızdığını, güçlü olduğu durumları ve mutlu olduğu konuları öğrenmiş olursunuz.

3. Bu ilişkide benden beklentilerin neler?

Eğer ilişkide ciddi konuları konuşmak ve onun ileriye yönelik düşüncelerini öğrenmek istiyorsanız bu soru biçimli kaftandır. Böylelikle sizin hakkınızdaki düşüncelerini ve ciddi düşünüp düşünmediğini öğrenme fırsatını yakalamış olursunuz. İlk buluşmada ben ciddi düşünmüyorum diyecek kadar açık yüreklilikte birisi olmayacağından verdiği cevaplar sizi tatmin etmeyebilir. Fakat onun konuşma biçiminden ve bu konuya yaklaşımından belli ipuçları yakalayabilirsiniz. Beden dili ve sözcükleri kullanış biçimi kendisini ele vermesine sebep olacaktır.

İlgili Makaleler

4. Çok paran olsaydı ne yapmak isterdin?

Çalışmak zorunda olmasaydın ve çok paran olsaydı ne yapmak isterdin gibi bir soru onun hayallerini ve tutkularını öğrenmenizi sağlar. Kendi hayallerinizi ve planlarınızı bir kenara bırakarak onun ne istediğine dair ipuçlarını öğrenmiş olursunuz. Böylelikle karşınızdaki kişi iyi bir insan mı, gelecekten beklentileri nelerdir öğrenme imkanına kavuşursunuz. Ayrıca ortak hedefler ve hayaller konusunda da sağlıklı bilgiler edinirsiniz.

5. En çok utandığın anı benimle paylaşır mısın?

Böyle bir soru, onunla gülmenin ve kahkahalar atmanın yolunu açar. Böylelikle ciddi konuları bir kenara bırakarak ilk eğlenceli ve keyifli sohbetinize başlamış olursunuz. Yaptığı sakarlıklar, kazalar yada söyleyeceği şeyler sizinle onun arasında yakınlaşmayı artıracaktır.

Nazlim.net / İlk buluşmada sorulması gereken sorular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir