Sağlam bir ilişki için yapılması gereken 7 kural

Sağlam bir ilişki için yapılması gereken 7 kural sayfamızda, arkadaşlık ve evlilikte sağlam bir ilişkinin kuralları nelerdir anlatacağız.

Partnerinizle yeni çıkmaya başladınız yada 5 yıldır evlisiniz. Durumun zamanla alakası yoktur; İlişkiler, bağlılıkla kurulup, karşılıklı saygı ve çabayla sürdürülür. Karşınızdaki partnerinize ilişkinizin özel olduğunu söylemek yetmez, davranışlarınızla da bunu ispatlamalısınız.

Her ilişki farklı olsa da mükemmel değildir. Kendine göre sorunları olabilir ama bunları mümkün olduğunca sağduyulu bir şekilde aşmak gerekir. İşte sağlam bir ilişki için yapılması gerekenler:

1. Tekrar eden sıkıcı sorulardan uzak durun

İletişim her ilişkinin olmazsa olmazları arasındadır. İnsanın partnerine gününün nasıl geçtiğini sorması güzeldir ama tekrar tekrar sorulması sıkıcıdır. Bu sebeple tekrar eden sıkıcı sorulardan uzak durup, sohbetinizi geliştirecek başka şeyler bulmaya çalışın. Böylelikle rutine düşmekten kurtulup daha anlamlı sohbetler içine girersiniz.

2. Her ay baş başa kalacağınız bir gece programlayın

Yoğun programlardan ve stresli iş hayatından uzaklaşmanın en garantili yolu, her ay baş başa kalacağınız bir gece ayarlamaktır. Bu sizin onunla ilişkinizi renklendirmeniz için bir fırsattır ve iyi değerlendirilmelidir. Birbirinize daha çok bağlanmanız için böyle geceler inanılmaz fırsatlar sunarlar.

3. Onun için bazı rutinlerinizden fedakarlık yapın

Spor yapmayı, maç izlemeyi yada bazı aktivitelere düzenli olarak katılmayı seviyor olabilirsiniz. Her zaman olmasa bile bazen bu rutinlerinizden fedakarlık yapmaya çalışmalısınız. Böylelikle ona benim için çok değerlisin mesajı vermiş olursunuz. Hayatınızı feda edin demiyoruz ama onu mutlu etmek için azda olsa taviz vermelisiniz.

4. Konuşma arasında geçen küçük detayları hatırlayın

Birlikte sohbet ettiğinizde, geçmiş zamanlarda konuşma arasında geçen küçük detayları hatırladığınızı gösterin. Bunu göstermenin en iyi yollarından birisi de sen şunu giymiştin yada bunu demiştin diyerek detayları hatırlamanızdır. Bu ona kendisiyle konuşurken ne kadar dikkatli olduğunuzu gösterecektir. Bu oldukça anlamlı olmakla beraber onu mutlu etmeye yetecektir.

5. Geçmiş hayatınızı unutup arkanızda bırakın

Sürekli geçmişten bahsetmek ve geçmiş ilişkilerinizi anlatmak karşı tarafı üzebilir. Bu sebeple geçmiş hayatınızı ve ilişkilerinizi arkanızda bırakıp geleceğe yönelmelisiniz. Ayrıca tartışmalarınızla geçmiş konuları tekrar gün yüzüne çıkarmamaya ve yüzüne vurmamaya çalışmalısınız. Bu onun sizden uzaklaşmasına sebep olacaktır.

İlgili Makaleler

6. Sevdiğinizi belli edin

Partnerinize onu ne kadar önemsediğinizi gösterecek eylemlerde bulunmanız da gerekir. Mutlaka ama mutlaka ona sevdiğinizi belli etmelisiniz. Böylelikle size karşı duygularının karşılıklı olduğunu bilerek mutlu olacaktır.

7. Onu anlamaya çalışın

Partneriniz sinirli yada üzgün olduğunda yalnız kalmak istiyorsa ona saygı göstermelisiniz. Kadın ve erkek için bazı duygular aynı olmayabilir. Partneriniz olaylara sizden daha başka tepkiler göstereceği için onu anlamaya çalışmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir