Sağlam bir ilişki için yapılması gerekenler

Son Güncelleme: 03.09.2020 06:43

Sağlam bir ilişki için yapılması gerekenler – Sağlam bir ilişki yaşamak istiyorsanız yapmanız gereken şeyler var kesinlikle hanımlar baylar bayanlar;

Erkekler kadınları etkilemek için hep türlü yöntemlere başvuruyor. Kadınlar da okşanan gururlarının etkisiyle çoğu zaman yelkenleri suya indiriveriyor! Oysa temelleri sağlam bir ilişki istiyorsanız kendinizi etkilemesi zor cool bir kadın olarak göstermeniz daha akıllıca olur.

Taviz vermeyin
Bir erkeğin sizinle flört ederken sergilediği tavırlar kuşkusuz çok eğlencelidir. Gururunuz okşandığından sürekli gülümsersiniz. Oysa karşı tarafın ilk hamlelerine hazırlıklı olmanız daha yerinde… Taviz vermeyin dinleyin anlayışlı olun ama kontrolü elden bırakmayın. “Çok gerginsin biraz gevşe” gibi tavsiyelerine kulak asmayın.

Hakkında araştırma yapın
Bazı erkekler sürekli flört ederler. Bu durum göz önüne alındığında onlardan özel bir ilgi beklemeniz anlamsız olur. Ama hakkında biraz araştırma yaptıktan ve bilgi sahibi olduktan sonra onunla zaman geçirirseniz kendisi gibi birine çattığı için sizden etkilenecektir. Bu da sizin açınızdan yerinde bir hamle olacaktır.

Ya hep ya hiç demeyin
Erkekler kadınlardan pozitif bir tepki alamadıklarında flörtün sonu kendiliğinden gelir. Sizin ihtiyacınız olan şey ilgiyi sürekli üzerinizde tutacak ve karşı tarafı bunaltmayacak bir yöntem. Bu da genellikle kendinizi ara sıra hatırlatmakla olur. Eğer sık sık arıyorsanız ve o sizi aramıyorsa durumu tacizkar görecektir ve bu karşınızdakini sıkacaktır. İlişkinin başında inanın kimse sıkılmaya gelemez.

Göz teması kurun
Erkeklerin hiçbiri gözlerinizin içine bakarken aklınızdan geçenleri anlayabilecek kadar yetenekli değildir. “Gözlerin ne kadar güzel”den öteye gidemezler. Ancak erkeklerin bir sorunu vardır; siz gözlerinin içine bakarken yalan söyleyemezler ve etkiniz altında ezilirler. Dikkat edin; sözcükleri kafalarını başka yöne çevirdikten sonra sarf ederler. Bu yüzden sürekli göz temasında olmaya özen gösterin

Süreye dikkat
Erkeklerin birçoğu birkaç gün takıl ve ayrıl felsefesini benimser. Flört süreci de buna bağlı olarak kısadır. Onu elinizde daha uzun süre tutmak için kişisel bakıma özen göstermeli ve yeri geldiği zaman özellikle size ilgisinin yoğun olduğu günlerde bir adım geri atmalısınız. Mesela buluşmak istediğinde “Önemli bir toplantım var” demeniz ilgisini artıracak ve birlikte olduğunuz süreyi uzatacaktır. Ama süreyi iyi ayarlayın kendinizi geri çekerken olayı kapris boyutuna vardırmayın.

İlle de samimiyet
Flörtler temelde diyaloglara dayanır. İyi ve tatminkar diyaloglar iki tarafın da birbirini anlamasına ve duyarlı davranmasına yardımcı olur. Aşırı olmamakla beraber konuşmalarda kullandığınız samimiyet flört aşamasının olabildiğince uzamasını sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir