Biçimli ve Sıkı Kalçalar İçin Yapılması Gerekenler

Son Güncelleme: 13.09.2020 10:21

Erkekler tarafından bir bayanın en çok neresine bakılıyor derseniz tabiki ilk bakılan yeri kalçalarıdır. Hatta hemcinsleri bile kadınlarda ilk oraya bakıyorlar. Peki biçimli bir kalçaya spora gitmeden sahip olmak için neler yapmalıyız.

Uzmanlar beslenme ve yapılacak küçük hareketler ile biçimli ve dar kalçalara sahip olunacağını söylüyorlar. Burada yazacağımız şeyler kilo problemi olmayanlar için zira kiloları ile başı dertte olan bayanlar daha farklı hareketler yapmalı hatta spor salonlarına gidip profesyonellerden yardım almalıdırlar.
Biçimli ve Sıkı Kalçalar İçin Yapılması Gerekenler

Biçimli ve Sıkı Kalçalar İçin Neler Yapılmalıdır?

Son zamanlarda oldukça fazla merak edilen sorulardan birisi olan, ‘kalçaları sıkıp bırakmak’ işe yarar mı sorusunu bazı kadınlar denemişler ve memnun kalmışlar. Yani otururken, yürürken, yatarken aklınıza ne zaman gelirse önce sağı sonra solu sıkarak bırakın. Bu şekilde selülitlerin ve kalçanızın daha dikleştiğini fark edeceksiniz.

Kadınlığın en vurucu sembolü olan biçimli ve sıkı kalçalar için yapmanız gerekenler şöyle;

  • Suyun vücut sağlığımız üzerindeki faydalı etkilerini artık hepimiz biliyoruz. Selülit oluşumu azaltmak ve vücudunuzdaki birikmiş yağları vücuttan atabilmenin tek yolu bol su tüketmektir. Günde en az 13 bardak su ile sıkı kalçalara bir adam daha yaklaşabilirsiniz.
  • Su içiminin tek başına yeterli olmayacağı kesin. Bunun ile birlikte o bölgedeki tembelliğe alışmış olan kasları çalıştırmalı yani harekete geçirmelisiniz.
  • Masajda kalçalarınızdaki kan dolaşımını hızlandırmak açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden zaman bulduğunuz her an sıkılaştırıcı kremlerle oval şeklinde masajlar yaparak bu bölgeyi harekete geçirebilirsiniz.
  • Tuzdan ve tuzlu yiyeceklerden tamamen uzak durmalısınız…
  • Masa başı iş yapanlar için asansör ve araçlarını her zaman kullanmamalarını önerebiliriz. Böylelikle tembelliğe hazır olan kalçanızı fazla kilolardan kormuş olursunuz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir