Erkekler evlilikte ne ister? Evlilikten ne bekler?

Erkekler evlilikte ne ister? Evlilikten ne bekler? Sayfamızda, erkeklerin evlendikten sonra yaşadığı değişiklikleri yada neden değişir gibi soruları cevapladık.

Evlenen erkeğin eşlerinden beklediği en önemli şeylerin başında saygı geldiği 1967 yılında yapılan bir araştırmada ortaya çıkmıştır. Bu size ne kadar basit geliyor gibi görünse de çoğu erkek kadınlarının kahramanı olmak ve onların gözünde yüksek itibar sahibi olmak ister.

Erkeklerin bir çoğu, evin ihtiyaçlarını karşıladığı yada yatakta mutlu olduğu halde genelde saygı görmeyi hepsinden üstün tutarlar. Hatta son zamanlarda yapılan bir araştırmada, evlenen erkeklerin eskisine nazaran kibarlaştıkları ve eşlerinden de bu eğilimi bekledikleri gözlemlenmiştir. Yani erkekler evlilikten ne bekler sorusunu cevaplamadan önce onlardaki bir kaç değişikliği sizlere anlatayım istedim.

Bekar hayatında erkeklerin bir çok kötü huyu yada davranışlarıyla karşılaşabilirsiniz. Fakat evli erkeklerin bekarlara göre suç işleme, yalan söyleme, saldırgan tutumlar sergileme gibi kötü davranışlarının azaldığı ortaya çıkmıştır. Yani evlenen erkek değişiyor mu derseniz evet iyi yönde bir değişim gözlemleniyor.

Erkekler evlilikte ne ister?

Erkekler evlilikte ne ister?

1. Sert eleştirilerde bulunmayın.

Kadınların bir çoğu yapacağı sert eleştiriler ile erkeği değiştireceklerini yada düzelteceklerini düşünürler. Fakat sanılanın aksine böyle bir hareket, erkeğin daha fazla öfkelenmesine ve size kırılmasına yol açabilir. Bu sebeplerle eleştirilerinizi zamanını kollayarak en yumuşak şekilde yapmalısınız.

2. Onu her zaman destekleyin.

Bir erkek yapacağı işlerde yada alacağı kararlarda eşinin hep kendisine destek olmasını ister. Çok heveslendiği ve mutlulukla size anlattığı bir şey hakkında yapacağınız negatif yorumlar onu kırabilir. Hatta sizden uzaklaşarak ilerde yapacağı işleri de size anlatmamasına sebep olabilir. Erkek kafasına koyduğu şeyi yapacağı için onu eleştirmenizi değil desteklemenizi ister.

3. Her zaman güzel görünün.

Öylesine inanılmaz olun ki her gördüğünde size yeniden aşık olsun. Bu sebeple evlendikten sonra kendinizi salmayın ve güzelliğiniz kadar vücudunuza da özen gösterin. Tüm bunların yanında onun arzularını harekete geçirecek şekilde çekici olmakta istediğinizi elde etmenin yollarındandır.

4. Onu her şekilde takdir edin.

Erkek, zengin ve başarılı biri olabilir ama bu ona yetmez. Onun sadece eve para getirmesi yada ihtiyaçlarınızı karşılaması ile ilgilenmeyin. Fiziksel özellikleri ve duyguları da dahil olmak üzere onu bütün yönleriyle takdir edin. Bu onun mutlu olmasını ve size daha çok bağlanmasını sağlayacaktır.

5. Tartışmalarda onu dinleyin ve söz hakkı verin.

Evli erkeklerin bir çoğu eşleri ile yaptığı tartışmalarında kendisinin dinlenmemesinden ve konuşturulmamasından şikayetçidirler. Bu sebeple yapacağınız tartışmalarda harareti en aza indirmek için geri planda kalıp ona kendini ifade etmesi için zaman tanıyın.

6. Evde huzur bulmasını sağlayın.

Günümüzde evli erkeklerin bir çoğu evdeki tartışmalardan yada monotonluktan kurtulmak için dışarı çıkmayı tercih ederler. İşte sizde böyle bir durum oluşmasını istemiyorsanız, evi onun huzur bulacağı bir hale dönüştürün. Kafasını dinleyebilmeli ve yorgunluğunu sizinle atabilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir