Evde Yapabileceğimiz Yüz Maskeleri

Evde Yapabileceğimiz Kolay Yüz Maskeleri

İlla yüzümüzü güzelleştirmek için para verip maddi yük altına girmemize gerek yok evde yapabileceğimiz yüz maskesi örnekleri bu yazımızda sizlerle arkadaşlar.

Buyurun Evde yapabileceğiniz yüz maskeleri

Malzemeler

1 adet yumurta sarısı

1 kase yoğurt

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

5 damla havuç yağı

Hazırlanışı : 1 adet yumurta sarısını 2 tatlı kaşığı yoğurtla çırpın. Zeytinyağını ve havuç yağını ekleyin.

Uygulaması Karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. 20 dakika kadar dinlendirip, ılık suyla temizleyin.

Sonuç Cildi, özellikle güneşin zararlı etkilerine karşı koruyan ama bronzlaşmayı da artıran bu maskenin nemlendiricive besleyici etkisi kendini hemen gösteriyor.

—–

Malzemeler

1 adet limon

3 çorba kaşığı bal

Gliserin

Hazırlanışı : Limon suyuyla balı hızlı hareketlerle iyicekarıştırın. 15 gram gliserini ilave edin. Özlü bir karışımelde edinceye kadar karıştırın.

Uygulaması Hazırladığınız maskeyi masaj yapmadan yüzünüzeve boynunuza yayın. 15 dakika kadar yüzünüzde dinlendirdiktensonra ılık suyla
temizleyin.

Sonuç Cildi derinlemesine nemlendiriyor.

• Dinlendirici maske Bu maske aynı zamanda yüzünüzün dahakolay bronzlaşmasını sağlar. Karışımdaki Malzemeler cildibesler ve aynı zamanda pürüzsüz bir görünüm almasına yardımcıolur.

—–

Malzemeler

3 tatlı kaşığı toz haline getirilmiş badem

1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı

1 tatlı kaşığı krema

1 adet yumurta sarısı

Hazırlanışı : Yoğun bir kıvama gelinceye kadar tümMalzemeleri bir kasede karıştırın.

Uygulaması Gözlerin etrafına gelmeyecek şekilde maskeyi yüzünüzesürün. 15 20 dakika dinlenmeye bırakın. Ilık suyla durulayın.

Sonuç Kırışıkları gerilmiş, daha pürüzsüz bir cilt.

• Onarıcı maske Özellikle yaz aylarında uzun süreli güneşbanyolarının ardından uygulamak için ideal. Balın vegliserinin yumuşatıcı etkileri sayesinde cildin nem oranınıartıran bir maske.

—–

Soyulmuş salatalıktan kesilen 5 kalın dilim püre haline getirirlir. 2 tatlı kaşığı elma sirkesi, 2 tatlı kaşığı susam yağı, 1 yumurta sarısı iyice çırpılarak yüz, boyun ve dekolte bölgesine sürülür. 45 dakika beklettikten sonra su ile yıkanarak temizlenir.

—–

Kırışıklıklar için şu bitki kürü faydalıdır. 4 adet taze sert kayısı, dondurucudan çıkmış olanları bir işe yaramayacağı için bu kürü kayısı mevsiminde yapabilirsiniz, 1 adet orta boy Amasya elması. Amasya elması bulamıyorsak kırmızı elma da olur. Elmanın kabuğu çok ince soyulacak. Kayısı da kabuğu ile birlikte etli kısmınından da çekirdeğine gelmeyecek şekilde kalınca soyulacak. 5-6 yemek kaşıgı suda kesilen bu kabuklar 5 dakika kaynatılacak ve ezilip püre haline getirilip soğutulacak. Hazırlanan bu maske yüze ve göz altına sürülecek. 15 dakika sonra su ile temizlenecek. Bu kür haftadan 2 defadan fazla yapılmayacak.

——

Kuru ciltler içinse şu kürü önerebiliriz; 4 bardak kaynar suya 1 avuç gül yaprağı konur 10 dakika beklettikten sonra süzülür. Bu suya batırılan havlu ile yüze kompres yapılır.

——

Bir yumurta sarısı, yarım tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı dolusu havuç suyu iyice karıştırıldıktan sonra yüze sürülür 15 dakika sonra yüz bol su ile yıkanır.

——

50 gr. badem iyice dövülür. Üzerine bir miktar ılık süt ilave edilir. Üzerine 10 gr. yulaf unu ve 10 gr. portakal aroması katılır. 1 saat 15 dakika bekletilen karışım üzerine az daha süt eklenerek macun haline getirilir. hazırlanan bu krem yüze sürülüp yumuşak hareketlerle yarım saat masaj yapılır. Daha sonra yüz bol su ile yıkanır.

——

Cilt temizliği için beş parmak otu çiçekleri haşlanır bu su lie cilt yıkanır. Cildi yumuşatır, cilde güzel renk verir. Ayrıca üzerlik tohumu toz haline getirilir.balla karıştırılır içerisine bir miktar şap ilave edilir ve cilde sürülür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir