Suna Dumankaya Ayva Çekirdeği Maskesi

Suna Dumankaya ayva çekirdeği maskesi ve kremi ile sivilce lekeli cilt şikayeti olanlara çözüm üretmiş. İşte sivilcelere etkili olan ayva çekirdeği maskesi tarifi.

Suna Dumankaya Ayva Çekirdeği Maskesi

Suna Dumankaya, sivilceler konusunda şikayetleri olanlar için ayva çekirdeği maskesini önermiş. Buyurun sivilcelere ayva çekirdeği maskesi tarifi;

Ayva, sağlık açısından oldukça faydalı. Faydaları sadece sağlık için değil cilt güzelliği için de bulunmaz bir nimet. Suna Dumankaya, sivilcelerinden şikayet eden okurlarımız için, çok etkili bir ayva maskesi tarifi hazırlamış.

Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 1 adet orta boy ayva
  • Su

Kullanımı

Ayvayı, haşladıktan sonra, çekirdekleri ile birlikte ezin. Yavaların üzerini örtecek kadar, su ilave edin. 10 saat beklettikten sonra, maskeyi cildinize sürün. Bu maske ile gece uyuyun. Sabah kalktığınızda, ılık su ile, cildinize masaj yaparak cildinizi temizleyin. Sivilce lekeleri geçinceye kadar, haftada 2-3 defa bu maskeyi uygulayın. Ayrıca, bu maskeyi uyguladığınız süre içinde, günde 1 adet haşlanmış patates ve 1 adet elma yemek, çok fayda sağlayacaktır.

Ayva Çekirdeği Maskesi Kaç Günde Bir Yapılmalı?

Ayva çekirdeği maskesinin kullanım şekli hakkında Suna Dumankaya haftada 2 yada 3 defa yapılmasını tavsiye etmiştir. Bu maskeyi uyguladıktan sonra yemeniz gerekenleri de zaten söylemiştir. Ayrıca bu maske ne kadar bekletilmeli diye soranlar için 10 saat kadar bekletilmesi tavsiye edilmektedir.

Ayva Çekirdeği Kremi Nasıl Yapılır?

Yarım kilo ayva çekirdeğini 1 bardak suda hafif haşlayıp kapalı bir şişeye koyun ve 5 gün bekletin. Dolaba koymayın. 5 günün sonunda karışımın suyunu süzün ve geceleri yüzünüze sürüp kuruyana kadar bekletin. Kuruduktan sonra yıkamayın ve üzerine kantaron yağını parmaklarınızla masaj yaparak sürün.

Faydaları

Ayva çekirdeği kremi kırışıklıklara da iyi gelir ve kırmızı renkteki kantaron yağı cildinizi yeniler. Ciltteki çukurlar için sıkılaştırma kremleri kullanılabilir. Kantaron yağı ve ayva çekirdeği kremi karıştırılarak yüzünüze uygulayın. Dikkat etmeniz gereken bir nokta güneşe çıkmayın çünkü yüzünüz hassaslaşacaktır.

Nasıl kullanılır?

Ayva çekirdeği ile kusursuz bir cilt için 7-8 tane ayva çekirdeğini çıkartıp 1/2 çay bardağı ılık suda, ağzı açık şekilde 1 gün bekletin. Jölemsi kıvama gelince yüz , boyun bölgesine sürün ve 20 dakika cildinizde bekletin. Cildinizdeki lekelerin yok olduğunu ve cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz. Ayva çekirdeği maskesi ile aknelerinizdeki belirgin düşüşe şahit olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir