Suna Dumankaya Ayva Çekirdeği Maskesi

Sivilcelere Ayva Çekirdeği Maskesi Suna Dumankaya Ayva Çekirdeği Maskesi

Suna hanım sivilceler konusunda şikayetleri olanlar için ayva çekirdeği maskesini önermiş. Buyurun ayva çekirdeği sivilce maskesi tarifi

Ayva, sağlık açısından oldukça faydalı. Sadece sağlık için değil tabiki faydaları. Cilt güzelliği için de bulunmaz bir nimet. Suna dumankaya, Sivilcelerinden şikayet eden okurlarımız için, çok etkili bir ayva maskesi tarifi hazırlamış.

GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 adet orta boy ayva,
* Su,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Ayvayı, haşladıktan sonra, çekirdekleri ile birlikte ezin.Yavaların üzerini örtecek kadar, su ilave edin. 10 saat beklettikten sonra, maskeyi cildinize sürün. Bu maske ile gece uyuyun. Sabah kalktığınızda, ılık su ile, cildinize masaj yaparak cildinizi temizleyin. Sivilce lekeleri geçinceye kadar, haftada 2-3 defa bu maskeyi uygulayın. Ayrıca, bu maskeyi uyguladığınız süre içinde, günde 1 adet haşlanmış patates ve 1 adet elma yeemek, çok fayda sağlayacaktır.

Ayva çekirdeği Kremi Nasıl Hazırlanır
Yarım kilo ayva çekirdeğini 1 bardak suda hafif haşlayıp kapalı bir şişeye koyun ve 5 gün bekletin.dolaba koymayın.5 günün sonunda karışımın suyunu süzün ve geceleri yüzünüze sürüp kuruyana kadar bekletin.Kuruduktan sonra yıkamayın ve üzerine kantaron yağını parmaklarınızla masaj yaparak sürün.

Ayvaçekirdeği kremi kırışıklıklara da iyi gelir ve kırmızı renkteki kantaron yağı cildinizi yeniler. Ciltteki çukurlar için sıkılaştırma kremleri kullanılabilir. Kantaron yağı ve ayvaçekirdeği kremi karıştırılarak yüzünüze uygulayın.dikkat etmeniz gereken bir nokta güneşe çıkmayın çünkü yüzünüz hassaslaşacaktır.

Ayva çekirdeği ile kusursuz bir cilt için 7-8 tane ayva çekirdeğini çıkartıp 1/2 çay bardağı ılık suda, ağzı açık şekilde 1 gün bekletin. Jölemsi kıvama gelince yüz , boyun bölgesine sürün ve 20 dakika cildinizde bekletin. Cildinizdeki lekelerin yok olduğunu ve cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz.Ayva çekirdeği maskesi ile aknelerinizdeki belirgin düşüşe şahit olacaksınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı