Şimdi Cilt Bakımı Zamanı

Şimdi Cilt Bakımı Zamanı

Cilt bakımı hakkında neler biliyorsunuz ve yeterince cilt bakımı ile ilgili bilginiz var mı arkadaşlar. Cilt bakımı hakkında bilgilerimizi yenileyelim:

Bayanların vazgeçilmezlerinden olmazsa olmazlarından cilt bakımından bahsedeceğiz bu sayfamızda cilt bakımı Cildimiz, gençliğimizin sembolüdür adeta.

Genç ve güzel görünmek için, mutlaka cildimize bakım yapmalıyız bunda hepimiz hem fikiriz sanırım. Yaptığımız bakımın ise cilt tipimize uygun olmasına ve cildimizin ihtiyacına karşılık vermesine önem vermeliyizbunun içinde iyi araştırıp cilt tipimize uygun cilt bakım ürünlerini kullanmalıyız.

Tazelik için
Güne ideal bir başlangıç, sabah ılık duşla başlıyor. Su organizmayı harekete geçiriyor ve gece ciltte birikmiş olan ter ve atığı temizliyor. Duş sırasında pH dengeli bir duş jelini kullanmak önem taşıyor. Böylelikle cildin doğal koruyucu tabakası zarar görmüyor. Saçların da sabah duşunda yıkanmaya ihtiyacı olup olmadığına kendiniz karar verebilirsiniz. Önemli olan her yıkama sonunda saçların iyi durulanması ve saç kremi kullanılması.

Derinlemesine temizlik
Cilt bakımında ilk kural: Temiz olmayan bir cilde kesinlikle bakım yapılmaz. Bu durumda en iyi kremler bile etkili olmaz. Yine de sabah saatlerinde derinlemesine bir cilt temizliği yapılması o kadar önemli değil. Geceyi yatakta geçirdiyseniz, cilt yüzeyinde uyku sırasında biriken ter ve tuz artıklarını suyla kolaylıkla arındırabilirsiniz.

Mükemmel koruma
Temizlik sonrasında cilt günlük bakım için hazır hale gelir. Özellikle ihtiyacı olan neme sahiptir. Cilt tipine göre az ya da fazla yağlı olabilir. Sizin cildinizle ilgili en önemli ödeviniz, cildinizi gün içinde olumsuz dış etkenlerden ve zararlı UV ışınlardan korumak.

Özel bakımınız
Günlük cilt kremlerinin altına uygulanan anti-aging kürlerinin içeriğindeki yoğun formlu maddeler sayesinde hem cildin enerji rezervleri doluyor hem de kırışıklıklar önleniyor. Ancak günlük bakım kremlerini ve serumları sürerken gözaltlarındaki hassas deriye gelmemesine dikkat edin. Bu ürünlerin içerdiği yağ tahrişe neden olabilir.

Vücunuduzun bakımı
Vücudumuz da zaman zaman yumuşak dokunuşlardan hoşlanır. Boyun ve dekoltede günlük bakım kremi kullanıldığı gibi bu bölgelere kullanılan özel bakım kremleri de hem dokuları hem de kokularıyla farklı bir his yaratıyor. Yaz aylarında normal ciltlerin bakımı için sadece hafif bir losyon yeterli olurken, kış mevsiminde kuru ciltler için zengin içerikli vücut kremleri kullanmak gerekiyor.

Bu kısa önerileri dikkate alır ve birazda sağlıklı beslenmeye özen gösterirsek güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmamız mümkün Sağlıklı ve güzel kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir