İbrahim Saraçoğlu Kayısı Elma Maskesi

İbrahim Saraçoğlu cilt için kayısı elma maskesi tarifi yayınladığımız burada, sivilce ve siyah noktalara iyi gelen kür tarifini vereceğiz.

İbrahim Saraçoğlu cilt için kayısı elma maskesi tarifi yayınladığımız burada, sivilce ve siyah noktalara iyi gelen kür tarifini vereceğiz.

Ülkemizde yakından tanınan televizyon ekranlarında en fazla görünen isimlerden birisi olan İbrahim Saraçoğlu verdiği tariflerle sorunlara çözüm üretmesiyle tanınıyor. Özellikle kadınlara yönelik verdiği tüyo ve maskeler herkesin ihtiyacını karşılıyor.

Elma ve kayısı kürü cildimize oldukça faydaları olan ve haftada bir kere denenmesi önemle tavsiye edilen maskeler arasındadır.

İbrahim Saraçoğlu kayısı elma maskesi tarifi

Bu maskeyi uyguladığınız andan itibaren yüzünüzdeki değişikliği hemen fark edebilirsiniz. Sivilce ve Siyah noktalara bire bir, taptaze, pırıl pırıl ve pürüzsüz bir cilt için hemen uygulayın.

Kayısı elma maskesi için gereken malzemeler

– 1 adet taze kırmızı sert Sulu tatlı elma
– 4 adet taze kayısı (sert olması önemli)
– yarım çay bardağı su

Kayısı elma maskesi nasıl yapılır?

Elmanın kabuğunu çok ince bir tabaka halinde soyun. Çekirdeğini çıkarın, fakat çekirdeğin etrafındaki ince beyaz yumuşak kısmı çıkarmayın. Bir tencerenin içinde soyulmuş elma ile çekirdeklerini çıkardığınız kayısıları ( kayısıların kabuklu olması gerekiyor ) ve yarım çay bardağı suyu kısık ateşte 6-7 dakika ağır ağır kaynatın. Daha sonra blenderden geçirip ılınınca yüz ve dekolte bölümlerine sürün. Yarım saat sonra normal su ile yıkayın.

Bu kürü uyguladıktan ilk 10 dakika içinde gözle görülür olumlu değişimi sizde hemen fark edeceksiniz.

Önemli not: Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu kürü haftada 1 kereden fazla uygulanmaması gerektiğini önemle belirtiyor.

Kayısı elma maskesi ne işe yarar?

İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiyeleri doğrultusunda yapılan kayısı elma maskesi ile, yorgun, solgun, cansız ve yaşlı ciltlere çözüm bulacaksınız ve cildinizdeki bu sorunlardan kurtulacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.