En İyi Lazer Epilasyon Aletleri İsimleri 2022

En iyi lazer epilasyon aletleri isimleri 2022 sayfamızda, tüylerden kurtulmak için kullanabileceğiniz aletlerin bazılarını ve ne işe yaradıklarını burada sıraladık.

Bütün hepsinin adını burada yazmaya kalksak yerimiz yetmez ama biz aralarından en iyilerini seçerek bir değerlendirmeye tabi tuttuk. O zaman fazla uzatmadan kısa bir giriş yaparak lazer epilasyon aleti kullananların yorumları ile ilgili bilgileri verelim.

Tüyleri koyu renk olan herkese, 12 yaşında itibaren kadın ve erkeklere lazer epilasyon uygulanabilir. İstenmeyen ve bazen aşırı olabilen kıllanma için pek çok epilasyon yöntemi bulunmaktadır. Bunların içinde Lazer Epilasyon; ağrısız, kolay uygulanabilmesi ve etkili olması sebebiyle en çok tercih edilen yöntemdir.

Lazer teknolojisi ile kılların, kırışıklıkların, venlerin, güneş lekelerinin ve yara izlerinin başarıyla ortadan kaldırılması için, doğru cilt tipinizi belirlemeniz gerekmektedir.

1. Ruby lazer epilasyon cihazı

Tüm hastalar kılların büyümesindeki gecikmeyi fark edeceklerdir. Tedavi sonrasında bir kısım hastalarda kalıcı azalmalar görülür. Bu lazer türü koyu renkli kıllar için daha etkilidir. Kumral ve gri tonlu kıllar koyu renkli kıllara kıyasla daha az dirence sahiptir.

2. Alexandrite lazer epilasyon cihazı

Tüm hastalar kılların büyümesindeki gecikmeyi fark edeceklerdir. Tedavi sonrasında bir kısım hastalarda kalıcı azalmalar görülür. Bu lazer türü koyu renkli kıllar için daha etkilidir. Kumral ve gri tonlu kıllar daha koyu renkli kıllara kıyasla az dirence sahiptir. Beyaz kıllar tedaviye cevap vermezler. İmkanlar dahilinde koyu bir ten için Ruby lazer türüne göre daha güvenlidir.

3. Pulsed Diode lazer epilasyon cihazı

Kalın veya kaba kıla sahip hastalarda kılların uzamasında gecikme görülür. Bazı hastalar kıl uzamasında kalıcı azalmalar fark eder. Koyu saçlar için etkilidir. İnce saçlar için etkili değildir.

4. Intense Pulsed Light Source lazer epilasyon cihazı

İnce koyu renkli ve kalın koyu renkli kıllarda etkilidir. İmkanlar dahilinde koyu renkli tenler için kullanışlıdır.

5. Nd:YAG lazer epilasyon cihazı

Tamamen kıl giderimi kanıtlanmamıştır. İnce kılları geçici olarak giderebilir. İmkanlar dahilinde en az zarar veren tedavi yöntemidir. En az epidermal hasara neden olan yöntemdir. Belirli tedavilerde deriye karbon süspansiyonu uygulanabilir.

Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. ben adana firmasından aldi kozmetikten diyot lazer aldım cihazın üstünde dione yaziyor cihazın ne oldugunu nerenin malı oldugunu ögrenmek istiyorum bilgi verirseniz sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir