İğneli Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır

İğneli Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır

igneli-epilasyonDeğişik bir uygulama modeli ama en etkili yöntem olduğu konusunda herkes hem fikir. Ayrıca bu yöntem bizim bildiğimiz en eski epilasyon yöntemi.

İğneli epilasyon kalıcı olarak kıl yoketmede kullanılan ve bilinen en eski yöntemdir,iğneli epilasyon sistemi tüm renk ve kıl tiplerinde etkin ve 100% sonuç verir.

İğneli epilasyon , kalıcı epilasyon uygulamasında lazer epilasyon yöntemine yardımcı bir sistem değildir, aksine AMERİKAN FDA onayı alabilmiş ve bunu tescillemiş tek yöntemdir. Lazer epilasyon kılları yöntemi uygun doz, uygun kullanıcı ve uygun cihazla max 80% azaltabilirken İğneli Epilasyon yöntemi 100% kılları bitirir, bu yüzden birçok lazer epilasyon klinikleri ya müşterilerini İğneli Epilasyon uygulayan güzellik salonlarına yönlendirir yada bünyelerinde bu cihazlardan bulundurmak zorunda kalırlar.

İğneli epilasyon yaptırmadan önce eğer kuru bir cilde sahipseniz, yapılacak olan bölgeye peeling yapmalısınız. Böylece daha acısız bir uygulama geçirirsiniz. İğneli epilasyonda tek kullanımlık iğneler tercih edilmelidir. Metal alerjisi olan kişilerde ise altın veya gümüş iğneler kullanılır. Kullanılan iğnenin kişiye özel yani tek kullanımlık olması çok önemlidir. Çünkü başkasının iğnesi sizde lekeler, cilt hastalıkları gibi hastalıklara neden olabilir.

[pro-player type=’video’ image=’https://www.nazlim.net/wp-content/uploads/2013/10/igneli-epilasyon-300×225.jpg’]http://v5.tinypic.com/149084x.flv[/pro-player]

İğneli epilasyon, hamilelere, epilepsi hastalarına, kalp pili taşıyanlara, açık yarası bulunan kişilere, ameliyat geçirmiş kişilere ameliyattan sonraki ilk 3 ayda yapılmamalıdır. Ayrıca adet döneminde, adet döneminden önceki 2-3 gün içersinde yapılmamalıdır. Çünkü bu süre zarfında can fazla duyarlıdır ve acır. Göğüş çevresine, kaşa, göbeğe iğneli epilasyon uygulanmamalıdır. Bunlar vücudumuzun en hassas yerleridir. Uygulandıkları halde kalıcı kızarıklık, lekelenmelere yol açabilir. İğneli epilasyonda sinek ısırığı gibi bir acı hissedilir. Kıl köküne inilir, ve akım verilerek kıl kökü yok edilir. Uygulandığı bölgede bir daha kıl çıkmaz.

Bu maddeleri göz önünde tutarak iğneli epilasyon yaptırmalısınız. Günümüzde lazer epilasyon daha talep görüyor gibi gözükse de epilasyonda aşırı tüylenmeden kurtulmanın en etkili yolu iğneli epilasyondur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.