Lazer epilasyon leke yapar mı?

Son Güncelleme: 04.04.2021 19:05

Lazer epilasyon leke yapar mı?

Epilasyon yaptıranlar cildinde leke oluşmasından korkarlar. Hatta geçenlerde benim arkadaşım epilasyon yaptırmak için gittiğinde uzman arkadaş kendisine yaz aylarında epilasyon yaptırma cildinde lekeler var bunlar daha da belirgin hale gelir demişti. Oda o yüzden vazgeçti ve bu bahsettiğim arkadaşım erkek arkadaşlar. Erkeklerde durum böyle iken kadınlarda daha hassas olabilmektedir.

Burada yazacağımız bilgilerin çoğu bayanlarla alakalı olduğu için lazer epilasyon lekeleri konusunda bilgi almak isteyen erkekler başka konuları okuyabilirler. Bu işlemi yaptıracağınız yer çok önemlidir ve mutlaka cihazlarının son model olmasına dikkat edilmelidir. Yeni tip cihazlarda leke ihtimali daha azdır.

Lazer epilasyon sonrasında bazen 5 – 10 dakika bazen ise yarım saat kadar süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir. Lazer epilasyonda soğutma sistemi olmayan eski model lazer epilasyon cihazlarında ise ışığın cildin üst tabakası olan epidermisteki melalin pigmentleri tarafından tutulmasından dolayı ciltte yanık ve sonrasında leke izi kalma ihtimali her zaman mevcuttur.

Soğutma sistemli lazerde cildin ısınmasına fırsat verilmediğinden lazer epilasyonda yanık riski çok daha azalmaktadır. Aleksandrite tipi lazerler epilasyon cihazları ile kalıcı yanık izi kalması çok nadir ve kullanım hatasına bağlı bir komplikasyondur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir