Günlük cilt bakımı nasıl yapılmalıdır

Son Güncelleme: 03.09.2020 08:00

Cildin günlük bakımı yapılması konusunda sizleri bilgilendirmek istedik hanımlar. Günlük cilt bakımı nasıl olmalı ve nasıl yapılmalıdır diye merak edenlere bu yazımız eminim cevap vermiş olacaktır.

Günlük cilt bakımını doğru şekilde yapmak bütün bayanların istedikleri ama bakalım doğru şekilde yapıyormusunuz.

gunluk-cilt-bakimi-nasil-yapilirCildinize ne derece özen gösteriyorsunuz? Cildinizin makyajdan sonra ne hale geldiğini biliyor musunuz ?

Yüz temizliği neden gerekli?

Sabahları
Yüz temizliği gün boyu ihtiyaç duyacağınız bakım kremine arınmış, duru bir cilt ile hoş geldin demek için gerekli. Unutmayın ki cildiniz ne kadar ter, toksin gibi atılım maddelerinden arınmış ise uygulayacağınız kremden o kadar çok fayda sağlarsınız.

Akşamları
Gün boyu maruz kaldığınız toz, kir, sebum fazlalığı ve makyaj cildinizin yüzeyinde birikti. Şimdi cildinizin nefes alma zamanı geldi. Günün yorgunluğunu üzerinden atıp yine taptaze, duru ve arınmış olmak istiyor.

Ne yapmalı?
Suyun ferahlığını seviyorsanız cildinize uygun bir jel veya köpük ile, süt ile silerek yüzeydeki birikimlerden kurtulabilirsiniz. Ardından ölü hücrelerden arınmak için bir tonik yardımı almalı ve cildinizi krem yardımıyla nemlendirmelisiniz.

Jelleri ve köpükleri mümkün olduğu kadar yumuşak bir fırça ile dairesel hareketlerle uygulayın. Kan dolaşımı hızlanır, etkinlik artar.

Nemlendirme neden gerekli?

Cildiniz için çok gereklidir. Cildinizde olması gereken nem oranı yüzde 15’in altına düştüğünde cildiniz pürüzlü bir görünüm alır. Nemsiz bir cilt çok kolay yıpranır, güçsüzleşir, daha çabuk yaşlanır.

Cilt durumunuza uygun olan nemlendiriciyi hassasiyetle seçin. Gece bakımını ihmal etmeyin.

Nemlendiriciyi temizlenmiş cildinize yüzünüzün orta hattından dışarıya doğru yayarak uygulayın bu durumda kan akışı yönüyle uyum saplanır…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir