Cilt İçin Salatalık Maskesi

Güzel Bir Cilt İçin Salatalık Maskesi – Bizler genelde salata yaparken yada tek başına yediğimiz akşam yada kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi halk dilinde hıyar olan bir sebzenin cilt için ne kadar faydalı olduğundan ve maskesinden bahsedeceğiz.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için genelde herkes tarafından kullanılan salatalık maskesi hakkında sizlere bilgiler verelim.

salatalikmaskesi
Salatalık içerisinde bulunan silika maddesi, vücudun bağ dokusu ve cildin kolojen yapısını güçlendirmektedir.Özellikle cildin nem dengesini kurması nedeniyle cildin canlı görünümünü sağlar kırışıklıkları ve ciltteli izleri cilt lekeleri ile sivilceleri yok eder.

Salatalık içerisinde bulunan askorbik asit ile kafeik asit maddeleri cildin kurumasını engellediği için cilt kremi ve cilt losyonu formülleri içerisinde bolca salatalık özüne yer verilir. Salatalığın güneş lekeleri, güneş yanıkları, dermatit ve gözde sulanma sorunlarına da iyi geldiği ve bitkisel tedavi çözüm sunduğu bilim adamlarınca ispatlanmıştır.

SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN SALATALIK MASKESİ

2 adet salatalığı kabuklarıyla birlikte rendeleyin. Bir kaşık yoğurdu (tercihen keçi sütünden) salatalıklarla iyice karıştırın. Yüzünüzü kaplayacak şekilde sürün. 30-40 dakika kadar beklettikten sonra durulayın. Cildinizin nasıl değişim gösterdiğini hemen göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir