Cilt İçin Kil Maskesi

Cilt İçin Kil Maskesi

Cildin özelliklerine göre çeşit çeşit kil maskeleri bu yazımızda sizlerle olacak arkadaşlar. Cildiniz yağlı, kuru, lekeli olabilir ama hepsinin çözümü kilde saklı. Burada birbirinden değişik ve cilt için yararlı olan bir kaç tane kil maskesini anlatacağız.

Kilin cilt sağlığı ve güzellik açısından ne kadar önemli olduğunu zaten anlatmamıza gerek yok hepiniz biliyorsunuzdur. Yıllarca kadınlar güzelleşmek ve kusurlarını yok etmek için bu maskeleri kullanmışlar. İşte cilt için kil maskeleri.

Akneli ciltlere uygulayabileceğiniz kil maskesi

Bir yemek kaşığı yeşil kil, iki yemek kaşığı vodka ve bir çay kaşığı aloe suyunu karıştırın. Eğer maskeniz çok katı olursa biraz su ekleyin. Musluk suyu kullanmamaya özen gösterin.

Kuru ciltlere uygulayabileceğiniz kil maskesi

Kuru ciltler özellikle beyaz kil kullanmalıdır. İki yemek kaşığı beyaz kille bir yemek kaşığı deniz yosunu ve bir yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Üzerine bir miktar içme suyu veya gül suyu ilave edin.

Sarkmalara karşı etkili olan kil maskesi

Bir yemek kaşığı kili yumuşak bir karışım hal alana kadar sütle karıştırın, üzerine bir yemek kaşığı bal ekleyin.

Cildi beyazlatmak için kil maskesi

Bir yumurta beyazını yarım yemek kaşığı tuzla çırpın, üzerine iki yemek kaşığı kil ekleyin.

Gözenekleri sıkılaştırmak için kil maskesi

İlgili Makaleler

Üç yemek kaşığı domates püresiyle bir yemek kaşığı kili karıştırın.

Ahmet Maranki kil maskesi tarifi

Bir dönem televizyon ekranlarında bolca gördüğümüz Ahmet Maranki sağlıklı bir cilde sahip olmak için kil maskesini öneriyor. Malzemeleri ise eşit miktarlarda gülsuyu ve kil.

Yeterli miktarda kilin içerisine macun kıvamına gelinceye kadar gül suyu ilave edin. Cildinize maske olarak sürerek bir saat bekleyin. Bir saat sonra cildinizden ovalayarak çıkarın. Cildinizi gül suyu ile temizleyin. Kil maskesini bir hafta süre ile her gün uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir