Cilt Gözeneklerini Sıkılaştırmak İçin Doğal Maske

Cilt gözenek sıkılaştırmak için doğal maske tarifleri anlatacağımız bu sayfamızda sizlerinde bildiği başka bitkisel doğal gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi varsa yorum bölümünden yayınlayabileceksiniz.

cilt-gozeneklerini-sikilastirmak-icin-maskeÖzellikle yüzümüzdeki bazı yerlerde oluşan ve bizleri görünüş açısından sıkıntılara sokan cilt gözeneklerinin sıkılaşması sorunu doğal uygulamalar ile çözüm bulunabilecek bir durum. Peki neler yapmalı ne gibi gözenek sıkılaştırmak maske tarifleri uygulamalı. Bu konuda tv kanallarında neredeyse her uzmanın önerileri mevcut. Mesela Ahmet Maranki, Suna Dumankaya, Ebru Şallı hatta İbrahim Saraçoğlu bile bu konuda bilgiler vermişler.

Suna Dumankaya gözenek sıkılaştırıcı maske
Malzemeler:
1 Yumurta akı
1 Tatlı kaşığı bal
1 Tatlı kaşığı limon suyu
1 Çay kaşığı çicek yağı

Yumurtanın akını iyice beyazlaşana kadar çırpıp içersine balı koyup tekrar çırptıktan sonra limon suyunu ve çicek yağını ilave edin ve iyice karıştırın. Daha sonra bir parça pamuğa dökerek yüzünüze ve dekolte bölgenize sürün,pamuktaki karışım bitince tekrar pamuğa döküp 1 kaç kere daha sürün yarım saat bekletin ve yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 kere yapın ve uygulayın.

Gözenek sıkılaştırıcı maske Ahmet Maranki
Bir şişe maden suyunu ufak bir kaba boşaltıyoruz ve içine bir büyük limonu sıkarak çalkalıyoruz. Daha sonra bu karışımı buzdolabımızdaki buz kalıplarına döküyoruz ve donduruyoruz. Her sabah uyandığınız zaman küçük bir kalıp buzu yüzümüzde gezdiriyoruz. Aynı işlemi maden suyu + elma sirkesi karışımıyla da uygulayabilirsiniz.

Bir kaç damla sirke ile limon suyunu iyice karıştırıp gözeneklerinize sürün. Hassas cilt yapısı olanlar için ciltte hafif bir yanma hissi oluşturacağı için çay maskesini tavsiye edelir. Demli çayı cildinize pamuk yardımı ile ılıkken sürün. Cildi dinlendirir.

İbrahim Saraçoğlundan gözenek sıkılaştırıcı maske

* Soda ile yüz yıkamanın yanı sıra, sodayı buz haline getirip, cilde uygulamak oradaki hücreleri harekete geçirir.

* Doğal gül suyuna batırılan pamukla sabah, akşam cildi temizlemek ferahlamanın yanında cildi toparlar.

* Kuşburnunun cildi sıkıştırma özelliği vardır.Kuşburnu çay gibi demlenip, cilt temizlenir.

* Bitkisel kayısı çekirdeği yağı kremi; Cilt yıpranmalarının onarılmasında, vücut sarkmalarında ve yaşlanma sürecinin yavaşlatılmasında etkin bir rol oynar.

* Olgun bir domatesi rendeleyin, cildinize sürün. Gözenekleri sıkılaştırıcı etkisini hissedeceksiniz.

* Bir kaşık bal ve 3-4 damla limon suyu iyice karıştırılıp, cilde sürülür. Haftada bir uygulanırsa, gözenekler sıkıştırılır.

Gözenekleri Sıkılaştırmak ve Kapatmak için İbrahim Saraçoğlu’nun başka bir tarifi

2 yemek kaşığı yoğurt,
2 yemek kaşığı un,
Biraz gül suyu

Bu malzemeleri krem kıvamına getirip, yüzünüze sürün. 20 dakika bekletin. Sonra yüzünüzü yıkayın. Gözeneklerin kapandığını farkedeceksiniz. Bu maskeyi haftada bir uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir