Şarzı Daha Çok Giden Telefonlar Pil Ömrü Uzun Telefonlar

Şarzı Daha Çok Giden Telefonlar Pil Ömrü Uzun Telefonlar

Mesela benim kullandığım Samsung Galaxy S3 ilk başlarda iyiydi ama aradan geçen zaman zarfında hiçde iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Diğer bir telefon olan Samsung Galaxy S4 ise bu konuda şimdilik en iyisi olarak karşımıza çıkıyor.

telefonİngiliz teknoloji blogu Which? Tech Daily, piyasadaki akıllı telefonların batarya ömürlerini inceleyen bir araştırma yaptı. Yapılan deneyde telefonla konuşma ve 3G ile internette dolaşım gibi aktivitelerin batarya ömrüne etkisi ölçüldü.

ARAMALARDA EN DAYANIKLI BATARYA GALAXY S4
Deneye göre aramalarda en dayanıklı batarya 1051 dakika ile Samsung Galaxy S4 olurken, en kısa batarya ömrüne sahip telefon Nokia Lumia 1020 oldu.

İNTERNETTE DE ÖNDE
İnternet kullanımında en dayanıklı batarya 405 dakika ile yine Samsung Galaxy SG olurken, bataryası en çabuk biten telefon Apple’ın iPhone 5C modeli oldu. iPhone 5C’nin batarya ömrü 564 dakikalık aramalara dayanırken, internet dolaşımında 252 dakikada kaldı. iPhone 5S’lerde ise batarya 651 dakika konuşmaya, 298 dakika internet kullanımına dayanabildi.

5S’İN BATARYASI 5C’DEN İYİ
Teknoloji devi Apple’ın son ürünü iPhone 5S’in bataryası konuşmada ortalama bir performans sergilerken internet kullanımında 298 dakika ile iPhone 5C’den biraz daha iyi bir performans gösterdi.

iPHONE’LAR ANDROID’E YETİŞEMEDİ
Araştırmacılar, yeni iPhone 5’lerin bataryalarının bir önceki modele göre daha uzun ömürlü olduğu ancak hala Android’in kapasitesine ulaşamadığı belirtildi.

HTC ARAMALARDA İKİNCİ
Araştırmada aramalarda en iyi ikinci sonucu veren telefon 771 dakikalık pil ömrü ile HTC One olsa da cihaz internet kullanımında 339 dakikalık pil ömrü ile bu alanda dördüncü olabilidi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir