Yıldızname Nedir ve Nasıl Bakılır?

Yıldızname, yüzyıllardır uygulanan, doğum tarihi ve kişisel bilgiler ışığında yıldızların konumuna bakarak insan hayatı hakkında yorumlar yapan bir uygulamadır. Bu yorumlar, kişinin genel karakteri, yetenekleri, zayıflıkları, şanslı olduğu alanlar, karşılaşabileceği zorluklar ve bunlarla nasıl başa çıkabileceği gibi konuları kapsar.

Yıldızname Nasıl Hesaplanır?

Yıldızname hesaplarken kullanılan farklı yöntemler olsa da, en yaygın kullanılanı Ebced Hesabı olarak bilinir. Bu hesaplamada her harfe bir sayı değeri atanır ve kişinin adı ve soyadı bu değerlere göre toplanır. Elde edilen toplam 12’ye bölünür ve kalan sayıya göre kişinin burcu ve o burca ilişkin yorumlar belirlenir.

Ebced Hesabı Tablosu:

HarfDeğer
A1
B2
C3
Ç3
D4
E5
F8
G8
Ğ4
H8
I10
İ10
J3
K4
L6
M4
N2
O7
Ö7
P2
R8
S0
Ş0
T4
U7
Ü7
V6
Y10
Z7

Yıldızname Yorumları:

Yıldızname yorumları, kişinin doğum tarihi ve kişisel bilgilerine göre oldukça detaylı ve kapsamlı olabilir. Bu yorumlarda kişinin genel karakteri, yetenekleri, zayıflıkları, şanslı olduğu alanlar, karşılaşabileceği zorluklar ve bunlarla nasıl başa çıkabileceği gibi konular hakkında bilgiler yer alabilir.

Yıldızname’nin Güvenilirliği:

Yıldızname’nin ne kadar güvenilir olduğu, yüzyıllardır tartışılan bir konudur. Bilimsel bir temeli olmayan bu uygulamanın, kişisel inanç ve tercihlere göre değerlendirilmesi gerekir.

Yıldızname Hesaplama Ne İşe Yarar?

Yıldızname hesaplaması, Hz. Muhammed’in (S.A.V.) torunlarından olan İmamı Cafer’in nutuk ilminden türeyen bir yöntem olarak, olumsuz durumların düzeltilmesine yönelik bir çözüm aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu hesaplamada, bakıcı kişi genel çerçevede olumlu ve olumsuz bilgiler edinerek, bu bilgileri çözüme ulaşmak için kullanır.

Yıldızname hesaplamasında görsel ve telepatik hissi duyular da devreye girerek çözümleme yapılmaya çalışılır. Bu bakım teknikleri arasında en güvenilir yöntem ilimdir. Yıldızname bakan kişi, bakmaya başlarken ve bitirirken dua ile yola çıkar. Bu yönüyle fala benzeyebilir gibi görünse de, yıldızname falın çok ötesinde bir uygulamadır. Yıldızname hesaplaması ile birçok olumsuz olaydan kurtulmak mümkün olduğuna inanılmaktadır.

Unutulmamalıdır ki:

İlgili Makaleler

Yıldızname yorumları kesin bilgiler değildir ve geleceği tahmin etme yeteneğine sahip değildir. Bu yorumlar, kişinin potansiyeli ve eğilimleri hakkında genel bir fikir verebilir ve kişiye rehberlik edebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir