Yılan Burcu Özellikleri

Yılan burcu özellikleri nelerdir? Yılan burcu erkeği 2020 yılı için neler anlatır ve özelliği nedir? Yılan burcu kadını hakkında merak ettikleriniz bu haberimizde.

Son Güncelleme: 17.09.2020 14:06

Yılan Burcu

Yılan burcu, herkesin kendi burcunu kabullendiği ve özelliklerini taşıdığını düşündüğü bir anda hayatımıza adım attı ve çoğu kişinin burcunun değişmesine sebep oldu.

12 Tane olan burçlara bir yeni burç olan yılan burcu da eklenerek burçların sayısını 13’e çıkardı. Haliyle bir çok kişinin bir anda burcu değişti. Burada yeni yılan burcu özellikleri nelerdir bu konuda bilgiler bulacaksınız.

Burçlar neden değişti diye soru soranlar için hemen cevaplayayım. Eksenel devinim olgusundan dolayı burçları oluşturan takımyıldızlarının 3 bin yıl öncesine göre farklı konumda olduğunu belirten NASA, 12 değil 13 adet burç olması gerektiğini söyledi. Yani anlayacağınız yeni burcumuz hayırlı olsun.

Yılan Burcu Genel Özellikleri

Yılan burcu özelliklerine geçmeden önce bu burcun tarihlerini söyleyeyim ki siz var mısınız içinde yok musunuz anlayasınız. Yılan burcu 29 Kasım ile 17 Aralık arasında doğanların burcu olmuştur. Şimdi genel bilgileri sizlere aktaralım.

Yılan BurcuYılan burcu Çin burçlarının 6. olup, güzelliği, duygusallığı ve zekası ile ön plana çıkmaktadır. Çok kıskanç olması ile bilinen bu burç aynı zamanda büyüleyici olması nedeniyle de herkesi kendine aşık edebilir.

İstediği bir şeyi elde etmek için yalan söyleyebilir ve onu elde edene kadar elinden ne gelirse sonuna kadar yapabilir. Aşk konularında oldukça sahiplenicidir ve sevdiği kişiyi koruyup kollar.

Yılan Burcunun Çiçekleri: Kaktüs ve Orkide.
Yılan Burcunun Rengi: Yeşil, Kırmızı ve Açık Sarı
Yılan Burcunun Uğurlu Sayısı: 2,8 ve 9
Yılan Burcunun Uğursuz Sayıları: 1,6 ve 7
Yılan Burcunun Değerli Taşı: Opal
Yılan Burcunun Ayı: Mayıs
Yılan Burcunun Elementi: Ateş
Yılan Burcunun Gezegeni: Mars
Yılan Burcunun Karşılığı: Balık Burcu
Yılan Burcunun Uyumlu Olduğu Burçlar: Öküz ve Tavuk
Yılan Burcunun Özellikleri: Akıllı, sağduyulu, çevik, çekici ve sempati doludur. Ayrıca tembel, açgözlü, kibirli ve kendini beğenme özellikleri de vardır.

Yılan Burcu Kişilik Özellikleri

Yılan Burcu Kişilik Özellikleri

Yılan burcunun parlak, gizemli ve ruha dokunan zarif halleri önüne çıkan engelleri kolayca aşmasına neden olur. Su götürmez zekası ile mizah konusunda da çok yaratıcıdır. Kendini tehdit altında hissettiği durumlarda saldırganlaşabilir ve kaba davranışlar sergileyebilir.

Yılan burcu kişilik özelliklerine göre aşırı cömert olmasıyla bilinir. Aşırı kıskanç olarak bilinen yılan burçları bundan dolayı eşinden çok bekler. İçten içe kendini kavuran öfkesi zamanla yıkıcı ve korkunç şekillerde kendini gösterebilir.

Kıskançlığı o kadar derindir ki, bu sadece aşk ilişkilerinde değil, iş hayatında ve sosyal çevresinde de görünebilir. Olayları kendi lehine çevirmek için her zaman tetikte bekler ve unutulmuş eski konuları bir anda ortaya çıkarabilir. Yılan burçları yaşlandıkça cimri olmayı, sakinliği tercih edebilir.

Gözlem yeteneği çok güçlü olan yılan burçları, kendi bilgisini de başkalarıyla asla paylaşmak istemez. Güvendiği insanların kendisine olan en ufak ihanetini asla affetmez. Kendisine bir tehdit geleceğini fark ettiği anda sabırla onu alt etmek için bekler ve sonunda acımasızca bunu uygular. Yılan burcu düşmanlarına karşı asla kaybetmeyeceği için karşısında kimse olmak istemez. Neredeyse her olayı kendisine avantaj olarak geri çevirebilir.

Amaçlarına ulaşmak için kurnazlığını kullanır. Riski sever ve tehlikeye atılmaktan korkmaz. İstediği olmadığı anda tehlikeli birisine haline gelebilir.

Yılan Burcu Kadını Özellikleri

Yılan burcu kadınının tembel olması, tutku dolu olması, güvensiz ortamları sevmemesi her zaman kendini güvende hissettiği yeri ve kişiyi tercih etmesi gibi özellikleri vardır. Ayrıca dağınıklıktan nefret etmesi, sunumu güzel olmayan yiyecekleri yememesi, lükse karşı aşırı tutkulu olması ise diğer başka özellikleri arasındadır.

Yılan burcu kadını çoğunlukla kalbiyle bazende aklıyla hareket eder. Çoğu soruna karşı aklına gelen ilk çözüm genelde doğru çıkar, gözlem sonucu bir kişi hakkında kafasına kurduğu izlenim onu şaşırtmaz. Çok nadir ihanet eder ve karşısındakine bağlıdır. Hatalarını kabul eder, insanların sevip sevmediği şeylere karşı hassas davranır ve içindeki saldırganlığını hep gizlemeyi başarır.

Kültür seviyesi diğerlerine nazaran hep bir adım öndedir. Çok zekidir, yeni gördüğü güzel şeylere karşı büyülenmiş gibi davranır. Okumayı çok sever. Toplumca tanınan ve önemli insanların kitaplarını okur.

Yılan Burcu Erkeği Özellikleri

Yılan burcu erkeğinin nezaketi, birine güvenmek için zaman gerekmesi, aşırı duygusal olması, aşk konularında gözünün hiç bir şeyi görmemesi gibi özellikleri vardır. Tam aşk adamıdır, her konuda yaratıcılığı vardır. Kadınları baştan çıkarmasıyla bilinir ve karşısındakini anında etkilemeyi başarır.

Duygusal olduğu için oldukça hassastır. Onu incitmek için söyleyeceğiniz en ufak bir cümle bile yeterli olabilir. İnsanlara zorla bir şey kabul ettirmek yerine, çeşitli oyunlarla kendi yanına çekmeye çalışır. Düzenlidir ve temizliğine oldukça fazla dikkat eder. Etrafıyla iyi geçinmek ve herkesle barış içerisinde yaşamak için yoğun çaba sarf eder.

Hedeflerine ulaşmak için tüm gücünü kullanır ve asla taviz vermez. Her zaman tedbirli ve etrafına karşı uyanık davranır. Çevresinde yaşanan huzursuzluklara dahil olmaz, çözüme kavuşturmak için herhangi bir adım atmaz.

Yılan Burcu Hangi Ay?

Yılan burcu tarihi konusunda bilgi sahibi olmamanız çok normal çünkü 16 Mayıs 2020 itibari ile ortaya birden çıktığı için bilemeyebilirsiniz. 29 Kasım ile 17 Aralık tarihleri arasında doğanlar bundan böyle yılan burcu grubuna dahil olurlar. O kadar hayvan varken yılan ismi bu burçtan olanların hiç hoşlanmayacakları bir durum ama eliniz mahkum artık yılansınız.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir