Yay Burcu Kadını Özellikleri

Yay Burcu Kadını Özellikleri – Yay Burcu Kadınının Özellikleri – Yay burcu kadını hakkında bilgi almak için bence en doğru yerdesiniz ve bu yazımızda sizlere yay burcu kadının karakter açısından diğerlerinden farklarınıda bulacaksınız.

Tıpkı Yay burcunda doğan erkekler gibi bu burcun kadınları da bağımsızlıklarına çok düşkündürler. Kolay kolay evlenmeyi istemezler, kaza eseri erken yaşta evlenirlerse de mutlu olmaları zordur.

Zeki, neşeli ve entelektüel oldukları için evlilik yerine dostluğu tercih ettikleri de olur.

Ayrıca bu burcun kadınları her zaman mantıktan yana olurlar ve bu yüzden kavga, gürültüden hiç hazzetmezler.

Sadece çekici oluşuyla değil, neşesi, şirinliği ve nezaketiyle de toplum içinde aranan bir tiptir yay burcu kadını. Renkli kişiliği ve çok yönlülüğü onun farklı konulara ilgi duymasını sağlar.

Evde oturduğunda bile kendisini oyalayacak tonla şey bulabilir. Dostluğa çok önem verirler. Arkadaşları onların her şeyleridir ve onlar için hiçbir fedakarlıktan kaçınmazlar.

Aşk zamanı

Yay kadını her zaman hayatının değişikliklerle, sürprizlerle ve yeni arkadaşlıklarla dolu olmasını ister. Aşk onun için hayatının merkezinde değildir ve bu yönüyle Zodyak’ın öteki kraliçelerinin birçoğundan ayrılır. Kolay dostluk kurabilen, ayaküstü bir ahbaplıkta bile karşısındakine sıcak elektrik göndermeyi başaran bir kadındır o, her an her ortamda farklı insanlarla tanışabilir. Belki doğru erkeği aramakla zaman kaybetmemesinin sebebi de budur, çünkü nasılsa onunla günün birinde karşılaşacağını biliyordur. En hoşlanmadığı erkek tipi kadınını sahiplenmeye ya da ona hükmetmeye çalışanlardır. Böyle biriyseniz Yay kadınından zaman yitirmeden uzaklasın, çünkü birbirinizi mutlu edemezsiniz. Gençken kelebek gibi çiçekten çiçeğe koşsa da evlendikten sonra eşine son derece bağlı kalacaktır. Çünkü Yay kadınları aşkı değil ama evliliği çok ciddiye alırlar. Ancak gene de uyaralım: Onun hanım hanımcık köşesinde oturup sizi beklemesini ümit etmeyin. Ev işlerinden hoşlanan, dikişle, ütüyle zaman geçirebilecek bir kadın değildir. Evet, sizi çok seviyorsa bunları da yapar ama olabilecek en hızlı biçimde bitirip daha ilgi çekici bulduğu başka uğraşlara koşmayı tercih edecektir.
Aşk onun hayatının merkezinde değildir demiştik. Ama tabii Yay kadını doğru erkeğe rastlayabilirse tutkulu bir âşık haline gelir. Hani çevremizde sıklıkla rastlayıp imrendiğimiz şu “başarıya mahkûm” insanlar vardır ya, işte Yay kadını da onlardan biridir. Bu yüzden âşık olup evlense bile meslek hayatından vazgeçmeyecektir. Bunu talep eden bir erkek hata eder. Tabii bu kadını kaybetmeyi çoktan göze almışsa, o başka!

Yay burcu kadınına âşık bir erkek için notlar…

Bu burcun genel olarak iletişimi temsil ettiğini söylemiş miydik? Yay burcundan çok sayıda gazeteci ve haberci çıkmasının sebeplerinden biri de budur zaten. Yay burcu kadınları da belki bu özelliklerinden dolayı hem çok iyi konuşurlar, hem de, evet, çok şanslısınız, çok iyi dinlerler. Ayrıca eleştiriye kapalı oldukları sanılır ama işin aslı hiç de öyle değildir. Eğer uygun bir lisanla ifade edilirse her türlü eleştiriyi kabullenmeye hazırdırlar. Sadece eleştirirken onun duygularını incitmemeye özel bir gayret sarf etmeniz gerekir. Ayrıca kendisi fazla dürüst ve açık sözlü olduğu için kimi zaman karşısındakini kırabilir ve üstelik ne yazık ki bunu fark etmeyebilir. Buna hazırlıklı olun deriz. Üstelik hatasını kolay kabullenen biri olduğu için de sizin kırgınlığınızı anlayacaktır. Bir de… Sakın ama sakın onun bir aptal sarışın, aptal esmer ya da aptal her neyse olduğunu düşünmeyin. Yay kadınları, minimum eğitim almışlarsa bile sonunda entelektüel tipler olurlar. Üstelik en zorlu entelektüelleri, en kültürlü kişileri bile bu konuda yorabilirler. Hayattaki vazgeçilmez ilkeleri şudur: “Ter akıtmazsan, kazanamazsın.” İyimser ve çalışkandırlar, bir konuda yeterince çaba gösterirlerse başarısız olmaları için hiçbir sebep olmadığını düşünürler.

Baştan çıkarmaya dair birkaç not daha…

Yay kadınının karşısında, öyle cicili bicili konuşmalarla, ince zarif kur yapmalarla, kısacası dolaylı yollarla başarılı olamazsınız. Açık sözlü olun, isteğinizi net bir biçimde ifade edin, sonunda bakın bakalım neler olacak… Sportif bir tip olduğunu da belirtelim. Bu yüzden seks onun için romantik bir eylem değil, bir tür oyundur. Onun bu yönünü kışkırtacak biriyseniz başarı şansınız çok yüksek. Şöyle diyelim… Sevişmeden önce yastık savaşı yapabilecek türden enerjik biriyseniz ve yatak odasında espri yapılmaz türünden kurallarınız yoksa, işiniz zor değil.

Ayrıca size birkaç tavsiyede daha bulunalım… Bolluk, neşe ve zenginlik timsali Jüper bu kadının yıldızı. Dolayısıyla o, yemeğe içmeye ve eğlenceye düşkün biri. O yüzden onu bu tür zevklerine hitap ederek de kazanabilirsiniz. Tabii bu kadının ucuz ve bayağı olandan hiç hoşlanmadığını unutmamak şartıyla. Onu en lüks restoranlara götürüp en leziz yemeklerle tanışmasını sağlayabilir ve böylelikle onun için kusursuz bir eğlence kılavuzu olabilirsiniz. Bunun değerini kesinlikle bilecektir.

İlgili Makaleler

Ne yapmalı?

Eğlenceli, konuşkan, akıllı, sosyal, sportif, doğaya meraklı, felsefeye ilgi duyan, her konuda fikri olan dürüst erkekleri sever.

Minik ipucu

İlişkinize biraz romantizm katmak için cep telefonuna veya e-posta adresine “Seninle birlikte olmayı çok istiyorum, keşke şimdi, tam şu an yanımda olsan” yazan mesajlar gönderin.

Güzellik ipucu

Siz pratik bir tipsiniz. Ayna karşısında uzun uzun duramazsınız. Bu yüzden size çabuk makyaj önereceğiz. Gündüz için: Açık tonlarda bir farı göz kapağınıza sürün. Daha koyu bir farı da göz çukurunuza uygulayın. İki tonu sınırları belli olmayacak şekilde birbirine yedirin. Gece için: Mat ve açık tonlardaki farı kirpik diplerinizden kaşlarınıza kadar sürün. Göz kapağınızı daha koyu bir renkle gölgelendirin. Kaşlarınızın tam dibine hafifçe çok açık ton far uygulayın. Rimel sürerken: Rimelinizin kalıcı olması için sürmeden önce kirpiklerinizi fırçalayıp bir pamuklu çubuk yardımıyla hafifçe pudralayın. Gün boyu tazeliğini koruduğunu göreceksiniz!

Yay kadınına alınacak armağanlar

Eğer ona bir parfüm almayı düşünüyorsanız Unisex olanları tercih etmelisiniz. Çiçekli kokular ya da egzotik baharatları andıran parfümler tamamen yanlış seçim olur. Ayrıca deodorant özelliği taşıyan türden bir parfüm seçmelisiniz, unutmayın ki bu kadın her günün birkaç saatini spor veya yürüyüş yaparak geçiriyor. Kıyafet armağan edecekseniz, yine geçerli bu söylediğimiz. Sakın dantelli, boncuk işlemeli şeyler düşünmeyin. Rahat ama şık ayakkabılar, spor pantolonlar olabilir. Ama tabii seksi şeyleri sevmediği anlamına gelmez bu söylediklerimiz. Rahat etmesini sağlayacak bir mini etek veya sofistike ve sade hatlı bir siyah elbise onun gardırobunun baş köşesinde yer alabilecek türden parçalar olabilir mesela.

Yay kadınları her zaman, her yerde görülen Polyanna’lardır. O heryerde yalnız yaşayacaktır. Yay kızları çok bağımsızdır. Ve her iki cinstten Yay’ların da aile bağlarına garip bir uzaklıkları vardır. Belki de bu, çok yolculuk yapmalarından ve ailelerini iyi tanıyacak kadar evde kalmamalarındankaynaklanmaktadır.

Hatta sinemaya veya arkadaşlarının evlerine giderken bile, huzursuz bir şekilde hep yoldadırlar. O, herzaman size duymak istediğiniz şeyleri söylemeyecek. Çoğunlukla açık sözlülüğü ve utandırıcı sorularıyla saçlarınızı diken diken edecek. Ama arada sırada öyle özel, öyle harikulade birşey söyleyecek ki, size şarkı söylüyormuş gibi gelecek. Biraz aklınızı kurcalayacak ama, Yay kızlarının çoğu arkadaşlıkla aşkı, aşkla arkadaşlığı birbirine karıştırır. Partnerinizde çekingenliği, utangaçlığı tercih eden eski kafalı erkeklerden biriyseniz, kendinize başka bir Bingo arkadaşı arasanızdaha iyi edersiniz. Bu genç hanımın parlak içten bir davranışı vardır. O’nun ne hissettiği ve ne düşündüğü nasıl davrnandığı ve ne söyledeği özdeştir. O’nun ne hissettiği ve ne düşündüğü; nasıl davrandığı ve ne söylediğiyle özdeştir.

AÇIK SÖZLÜ VE PATAVATSIZDIR

O’nun açık sözlü patavatsızlığı doğal olarak anlaşmazlıklara, ateşli kavgalara, en azından incinmelere neden olur, ama bu O’nun ruhunu ezemez. Jüpiter gururu yüzeye çıkar ve O’nu bir bunalımdan kurtarır; kalp ağrısını yılın en büyük şakası olarak herkese kabul ettirir. Belki içten içe ağlayabilir. Ama flörtüyle bozuşması konusunda arkadaşlarının sorularına öyle kurnazca cevaplar verecektir ki, herkes bozulan ilişkilerinin zararsız bir flört olayından başka bir şey olmadığına karar verecektir. Er geç herşeyi mahvetmek için ne söylemiş olabileceğini düşünerek yastığı gözyaşlarıyla ıslattığını hiçkimse tahmin etmeyecektir. Böyle olaylar yüzünden bir Yay kızı bekar kalırsa o gene de yaşamın tadını çıkaracak ve çok eğlenecektir.

Bir erkek yerine çevresinde dolaşan bir düzine erkek olacak ve O onların hepsinden hoşlanacaktır. Yay erkeği gibi yay kızıda evlilik bağından biraz ürker. O’nu yakalamak için olta olarak parlak, renkli gelin telleri kullanmanız gerekecektir. O erkeklerle ilişkilerinde havalı geleneklere uymayan biridir. Siz kendisiyle eşit olarak düşündüğü için, sizinle aynı davranışları gösterdiği gibi, aynı süveteri de giyecektir. Yay kadınlarının çoğu gibi, sporu ve kamp yapmayı da seviyorsa , O’nu erkek çocuklardan ayırdetmekte zorluk çekebilirsiniz. Ama aslında hiç de öyle değildir. Bir kere, süveteriniz O’nun üstünde farklı görünür. Jüpiter kadınları zaten yapısal olarak erkeksi değillerdir. Onlar tanıdığınız kadınların çoğundan daha kadınca, daha yumuşak olabilirler. O’nun ortalıkta bu kadar çok erkekle dolaşıp arkadaşlık etmesi ve sizin O’nu hep kalabalık içinde görmeğe alışmanız bu yüzdendir. Bu kadar titizlikle dürüst ve hilesiz olduğu için, ününü korumakta biraz dikkatsiz davranabilir.

Ve toplumun istediği iki yüzlülüğü hor görülebilir. Bunu O’na sorarsanız, sözünü esirgemiyecektir. Herhalde size, geleneklere uygun saatte eve dönmenin masumiyet işareti olmadığı gibi, gece yarısı vals yapmanında herkesle ilişki kurmak anlamına gelmediğini söyleyecektir. O kendi ahlakının kötülüklerden uzak olduğunu bilmektedir ve önemli olan da budur. Doğal olarak, çok yanılmaktadır. Bir kadının ünü söz konusu olunca, başka insanların ne düşündüğü önemlidir. Ama O’nun tutumunu anlamağa çalışmalısınız. Genellikle ne anlama geldiğini bile bilmeden bazı şakalara güldüğü için, O’nun hafif bir kadın olduğunu düşünmeyin.

KALBİ GÜVEN DOLUDUR

Gerçek şudur ki, O kalbi güven dolu bir çocuktur. Görünüşü o kadar saftır ki, kurtlara, tatlılıkta adam kandırma ustalarına ve şarlatanlara cesaret verir. Ne kadar akıllıca tartıştığını ve nasıl şaşırtıcı şekilde mantıklı olabildiğini funutun. Tüm bunların O’nun kalbiyle hiçbir ilgisi yoktur. Kafası tartışma götürmez. Parlak ve zekidir ve herhangi bir tehlikedenkendini kurtaracak güçtedir. Ama kalbi savunmasızdır. Sık sık düşer ve yaralanır. O’nun bir başka özelliği de biraz sakar olmasıdır. Yay’ın neşeli havası en katı kalpleri bile eritir. Arada sırada bu kız size, kuyruğunu dostça sallayan ve ayağınızın üstünden geçen sakar bir köpek yavrusunu hatırlatacaktır. Tipik Jüpiter kızı çok iştahlıdır. O iyi yiyecekleri ve şarabı güzel giysileri sever ve yolculukta hep birinci sınıfı seçer.

Yay’lar doğuştan savurgandırlar. Paraya hiç değer vermezler. Ve onlara bir doların ne deemek olduğunu anlatmak epeyce zaman alır. O’na kredi kartınızı ödünç vermeden önce yükselen burcunu dikkatle inceleyin. İlişki kurduğunuz Yay Kızı gösteri sanatlarından biriyle uğraşabilir, çünkü sahne ışıkları bunların çoğunu cezbeder. Eğer öyleyse, sanatından bıkmadıkça, mesleğinin herşeyden önce geleceğini bilmelisiniz. Alkışların tatlı sesi kulaklarında çınlayan bis seslerinin heyecanı O’nun için sizin sıralamayacağınız tüm büyüleyici romantik cümlelerden daha etkilidir. Seyehat perisi ona gezip dolaşma tutkusu vermek için her zaman yanıbaşında olacaktır. Yapabildiğiniz zaman siz de O’nunla birlikte tatile gidin. Eğer birlikte gidemiyorsanız, bırakın kendisi gidip keyfine baksın, siz de O’na güvenin O sizi sevmektedir.

KESİNLİKLE DUYGUSUZ DEĞİLDİR

Onun gönül işlerindeki rastgele davranışlarına ve evlenme konusunda ki çekingenliğine bakarak duygusuz olduğunu düşünebilirsiniz. Yanılıyorsunuz. Tam tersine yeri geldiği zaman duygusallığından yanına varılmaz. Yay kadınlarının çoğu mutfak işlerine bayılmazlar. Ama üzüntülü olduğunuz bir gün, sizi neşelendirmek için nefis bir kremalı tatlı yapabilir. Kendisinin de korkunç öfkeye kapıldığı zamanlar olacaktır. çok kırıldığı zaman, acı şekilde alaycı bir dil kullanabilir. Ancak daha cümlesini bile bitirmeden ne söylediğini unutur ve neden aklınızı bu söze taktığınızı da birtürlü anlayamaz. Çocukları herhalde O’na hayran olacaktır. O, çocuklarının yakın arkadaşı olacak ve onlarla sirk oyunu oynayacaktır. Hiç kimse konuklarını bir Yay gibi cana yakın bir şekilde ağırlayamaz.

Hata O’nun Aslan kızkardeşleri bile. Hem de Aslanlar sosyal faaliyetlerinde hiç gevşek davranmazlar. Yay kadınının neşeli uyumlu arkadaşlığınında çöpcüden sizin amirinize kadar her sınıftan insana candan karşılandığını hissettiren bir özellik vardır. Yay kızının aslında neyse öyle kalmasına izin verdiğiniz ve kendisini eli kolu bağlı hissettirmediğiniz sürece yay burcundan Polyanna size üç ikramiye verecektir: sadakatini, güvenini ve sevgisini. Bu üçü birbirinden hiç ayrılmaz çünkü O sevgisini verdiği zaman arkadaşlığı da hemen onun yanıbaşında gider

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir