Burçlara Göre Güzellik Ritüelleri

Burçlara göre güzellik ritüelleri sayfamızda, burçların kendi güzellikleri için uyguladıkları güzellik rutinlerini öğreneceksiniz.

Güzellik ile burçların birbiri ile yakın ilişki içerisinde olduklarını biliyor muydunuz? Her burç kendine bakmak için farklı yöntemler dener ve bu durum güzellik anlayışlarına da yansır. Şimdi burçların güzellikleri için neler yaptıklarını öğrenelim.

Koç burcu ve güzellik ritüeli

Koç burcu, coşkulu, cömert, ve sabırsızdır. Dinamiktir, genellikle bir liderdir, ancak aşırı diktatör oluşu etrafındakilerin öfkesini çekebilir. Sezgisel ve yaratıcıdır, değişiklikleri ve zorlukları sever.

Koç, basit veya organik ürünlerle kendine bakmayı sever. Derisine, dişlerine ve saçına özen göstermeyi tercih eder. Onun için, vücut bakımları derin bir rahatlama sağladığı için, spa’da arındırıcı aromaların tadını çıkarmaktan büyük keyif alır. Bu, kasların ve yüz hatlarının gevşemesini sağlar.

Boğa burcu ve güzellik ritüeli

Boğa burcu, doğa aşığı ve güçlü bir burçtur. Her zaman etrafındakilerle olan taahhütlerine saygı duyar ve başkaları üzerinde güven verici ve sakinleştirici bir etkiye sahip olduğuna inanılır. Boğa, adını aldığı hayvan gibi sağlam yapısıyla çok az sağlık sorunu yaşar.

Boğa burçları ciltlerine bakmak için daha çok doğal ürünleri kullanmayı tercih ederler. Boğa burçlarının en büyük sorunu olan kilolar, hafif beslenme tedavileri ile aşmaya çalışılmalıdır.

İkizler burcu ve güzellik ritüeli

Denge, rahatlama ve uyum, ikizler için güzelliğin temelleridir. İkizler burcunda olanlar, sürekli değişikliklere, yeni projelere veya ufuklara ihtiyaç duyar, her gün tekrarlanan rutinleri sevmezler. Her şeye meraklı, coşkulu ve çok açık olan ikizler burçları stresle bağlantılı problemler yaşayabilirler. Bir hava burcunun başlıca örneği olan İkizler, solunum yolu alerjileri, astım veya kronik bronşitten muzdarip olabilir.

Kişisel bakımında, ellerine aşırı özen gösterirler; Ayrıca, tırnaklarının üzerinde parlak oje veya vernikler bulundurmaktan da vazgeçmezler.

Yengeç burcu ve güzellik ritüeli

Yengeçler, duyarlı, sıcak, ciddi ve düşünceli, başkalarına faydalı olmayı seven, çok inatçı ve hedeflerine ulaşmaya kendini adamış burçlardır. Duyguları yanlış yönetmesi, sindirim bozukluklarına, zayıf lenfatik dolaşıma ve oburluk nedeniyle birkaç kilo sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle, güzellik için, yengeçlerin vücudunun dokularını şekillendirmek için tasarlanmış bir programı asla reddetmeyeceğini söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Genellikle güzellik bakımlarına çok bağlı kişilerdir ve yıllarca aynı parfümü kullanabilirler. Ayrıca nefes egzersizleri, şişlikten muzdarip olmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Aslan burcu ve güzellik ritüeli

Aslan, mükemmel bir ateş burcudur: Güneş gibi ışıl ışıldır ve ormanın kralı gibi doğal olarak kendisini bir lider olarak kabul ettirir. Sadık, sıcak, enerjik ve iyimser, bazen biraz narsist, fazla dışa dönük ve hatta hassastırlar.

Aslan burçları, güzellik ritüelleri içerisinde en fazla saçlarına önem verirler ve kuaförde bir servet harcayabilirler.

Başak burcu ve güzellik ritüeli

Başak, günlük hayatında ve mesleki faaliyetlerinde çok mantıklı ve düzenli bir ruha sahiptir. Başak burçları, ciltlerine büyük özen gösterir ve cildinin nemli ve parlak görünmesi için makyajlarını temizlemeyi asla unutmazlar. Sağlıklarına düşkün oldukları için çok az sağlık sorunu yaşarlar.

Terazi burcu ve güzellik ritüeli

Teraziler, nazik ve sağduyulu oluşları ile ön plana çıkarlar. Özverili, cömert ve adanmış bir güzelliğe sahip bir burçturlar. Bazen kararsız ve düzensiz bir ruh halindedir; yine de başkalarının takdirine çok değer verirler ve sevgi gördüklerinde çiçek açarlar.

Teraziler güzellik ritüelleri ile çok sezgiseldir. Hangi ürünlerin kendilerine daha geldiğini bilirler ve tercihlerini ona göre yaparlar. Ancak daha iyi ürünler bulurlarsa ürünleri değiştirmekten çekinmezler. Onların bakış açısına göre sadakat ve kozmetik bir arada olmak zorunda değildir.

Akrep burcu ve güzellik ritüeli

Güzellik, akrep burçları için olmazsa olmazlar arasındadır. Akrep burçları, mükemmel bir ten elde etmeye çalışır ve bunun için ne gerekirse yapmaya hazırdırlar. Akrepler, tanımlanması zor olan karmaşık bir ruh haline sahiptirler. Sadık, nazik ve cömert olmalarına rağmen, aynı zamanda savunmasız ve hassastırlar. Akrepler sağlıklıdır ve genellikle uzun yıllar yaşarlar. Bu nedenle yaşlanmayı geciktirmeyle bağlantılı güzellik ritüelleri yapmaları önerilir. Antioksidanlar şüphesiz en iyi arkadaşlarıdır.

Yay burcu ve güzellik ritüeli

Yay burçlarının hassas noktaları karaciğer, arterler, kalçalar ve uyluklardır. Özellikle güzel yemeklerde sınırlarını zorlayan ve kendilerini durduramayan bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle yay burçlarının düzenli olarak güzellik ritüelleri ile vücutlarını boşaltmaları ve detoksifiye etmeleri gerekir. Aksi takdirde vücutları isyan eder.

Öte yandan saçlarına çok dikkat eden ve günlük spor rutinlerinin yanında saç bakımlarını da yaptırmayı ihmal etmezler.

Oğlak burcu ve güzellik ritüeli

Oğlak burcunun hassas noktaları dizler, eklemler, kemikler ve deridir. Oğlak burçları, çok güçlü bir yapıya sahip değillerdir ancak hem duygusal hem de fiziksel olarak neredeyse her şeye direnebilirler. Güzellikte klasik kalmayı severler ve ciltlerinin oldukça hassas olduğunu kabul edersek, günlük cilt bakımı rutinlerinden faydalanırlar. Kaplıcalar da güzellik ritüelleri içerisine mutlaka eklenmelidir.

Kova burcu ve güzellik ritüeli

Kova burçlarının sağlık sorunları genellikle kan dolaşımıyla ilgilidir. Kova, dolaşım sorunları nedeniyle bacaklarına nasıl iyi bakacağını bilir. Stres ve ruh hali dalgalanmalarına neden olan büyük nedenlerle seferber edilir. Kova burçlarının güzelliğinde bir denge sağlamak için golf veya kayak gibi açık hava aktivitelerine katılması gerekir. Peeling, masaj ve ek maskeler, ona tüm enerjisini verecek tedavilerden bazılarıdır.

Balık burcu ve güzellik ritüeli

Balık yerlileri hassas ve sağduyulu, bazen kolayca dikkati dağılıyor . Kişiliğini tam olarak anlamak zor olsa da, başkalarını dinleyen yürekten sanatçılardır. Balıkların karşılaşabileceği temel sağlık sorunları, sindirim bozuklukları ve ayaklarla ilgili her şeydir. Aslında, pedikürünü yapmayı asla unutmaz, çünkü kelimenin tam anlamıyla, baştan ayağa güzelliği sever.

Dolaşımı kolaylaştıran terapötik masajlardan, bel ve servikal bölgeleri rahatlatan anti-stres masajlarından, refleksoloji tedavilerinden veya ayak masajlarından yararlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir