Görücü Usulü Evlilik Aşk Evliliğinden Uzun Sürüyor

Uzun süre flörtleşme döneminden sonra evlenmeye karar verip evlenen insanların, görücü usulü evlenenlere göre evlilikleri daha kısa sürüyormuş. Ayrıca görücü usulü evliliklerde çiftlerin arasındaki etkileşim ve ağ diğerlerine nazaran daha güçlüymüş.

Sadece bizim ülkemizde değil dünyanın herhangi bir ülkesinde de durum aynı şekilde sonuçlanır. Hatta özgürlükler ülkesi Amerika’da bile tanıştırma yoluyla evlenen çiftler, flörtleşip evlenenlere göre evliliklerine ya ölene kadar yada diğerlerine nazaran daha uzun süre devam edebiliyorlar.

Aşk evliliklerinde çiftler zaten daha önceden her şeyi bildikleri için keşfede bilecekleri hiç bir şeyleri kalmıyor. Ayrıca aşkın verdiği heyecan ile sorunlarını çözmede birbirlerini anlayamadıkları için daha fazla zorlanıyorlar. Bunun aksine tanıştırılarak evlenen çiftlerin aile içerisindeki yada hayatlarındaki sorunlarla başa çıkabilme oranları daha yüksek. Güçlenerek bu sorunların üstesinden geliyorlar ve aralarındaki bağlar daha fazla anlam kazanıyor.

Yine yapılan araştırmalar göstermiş ki aşk evliliklerinde boşanma oranları her sene daha fazla artmakta ve katlanarak devam etmektedir. Görücü usulü evlilik esnasında çiftler birbirlerini daha önce tanımadıkları için, bu tanışma, keşfetme, anlama ve birbirlerini değerlendirmek için bolca zamanları oluyor. Aşk biraz daha sonra ortaya çıktığı için bağlanma daha sağlam şekillerde oluyor.

Yine çeşitli denekler üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda görücü usulü ile evlenen çiftlerin arasında oluşan aşk ve sevgi, diğer evliliklere nazaran daha güçlü oluyormuş.

Şimdi biz bunları yazdık diye sakın görücü usulü evlilik istiyoruz, herkes bu şekilde evlensin anlamı çıkmasın. Biz yapılan araştırmaların sonuçlarını burada sizlerle paylaştık. Benim değerlendirmeme bakarsanız, flörtleşme esnasında çiftler birbirlerini isteyerek devamlı buluşma gerçekleştirdiklerinden, karakter yapılarını huylarını ve çeşitli sorunlar karşısındaki davranışlarını çözemeyebilirler. Bakalım aynı eve zoraki gelişlerinde çiftler beklediklerini görecekler mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir