Aşk Yalanları

Aşk yalanları haberimizde, herkesin dilinden düşürmediği aşk ile ilgili söylenen yalanları burada derleyerek sizlerin kullanımına sunduk.

Aşk hakkında sayısız yazı yazılmış ve birçoğu da aklımızın bir köşesine kazınmıştır. Fakat kısa zamanda bunların çoğu doğru olsa bile zamanla geçerliliğini yitirmektedir. Aranızda yaşı büyük olanlar da burada yazacaklarımızı yalanlamayacaklardır. Özellikle romantizm ve ihtiras konularının sanıldığı gibi olmadığını burada kanıtlayacağız.

5 Büyük Aşk Yalanı

5 büyük aşk yalanı

1. Romantizm şart

Özellikle kadınların büyük bir bölümü için romantizm olmazsa olmazlar arasındadır. Hatta bir çoğu ilişkisinde karşısındakinin romantik olmasını isterler. Fakat ilerleyen zamanlarda sadece romantizmin insanı mutlu etmediğini anlarlar. Gerçekten de bir ilişkide karşınızdakinin tek başına romantik olması yetmez.

İnsanı mutlu etmek için romantizmin yanında daha bir çok argümanın olması gerektiği anlaşılmıştır. Zaten seveceğim kişi romantik olsun başka şeye gerek yok diyorsanız yanıldığınızı yakında anlayacaksınız. Bu bakımdan aşk yalanları içerisinde birinci sırada romantizm şart diyenlere bu konuyu anlatmış olduk.

2. Yıllar boyu ihtiras

Mutluluk için olmazsa olmazlar arasında kabul edilen bilindik kavramlardan bir kaçı, aşk, sevgi, güven, uyum, cinsellik ve ihtirastır. Fakat bunların bir arada yürütülmesi neredeyse imkansızdır.

İlişkinizin ilk zamanlarında her şey mükemmel ilerliyor görünse de bir süre sonra yakınlık, sevgi, saygı, güven, uyum gibi kavramlarla aşk, cinsellik, ihtiras gibi kavramların bir arada yürümediğini anlayacaksınız. Zaten bir ilişkide kişilerin birbirlerini oldukları gibi kabullenmeleri mutlu olmak için yeterlidir. Burada yazdıklarımızın aksini söyleyenler yalan söylüyorlar demektir.

3. Aşkın tek sahibi

Aşk veya sevgi dediğimiz şeyler zamanla değişen kavramlardır. Bir insan için aşık olunacak ve sevilecek o kadar şey vardır ki anlatsak şaşırırsınız. Kısaca ifade etmek gerekirse bir insan her şeye aşık olabilir. Herkesin aklında olan o evrensel aşk zamanla şekil değiştirir.

Aşkın yaşa göre de farklı şekilleri vardır. Buna göre küçük bir çocuk için aşk, el ele tutuşmaktır. Fakat bir gence sorsanız benim aşk cinselliktir diyebilir. İşte bu sebeplerle gerek aşk www.nazlim.net gerekse cinselliğin farklı boyutları vardır. Biz diyoruz ki ilişkinizi birtakım “kurallara” veya “kalıplara” oturtmaya çalışmayın. Çünkü yanıldığınızda düzeltmek için çok geç olabilir.

4. Teknik takıntısı

Aşk yalanlarının 4. olanı ve en önemlilerden biriside teknik takıntısıdır. Hayatınızı uzman kişilerin verdiği taktikler yada kitaplarda anlatılanlara göre yaşamaya çalışırsanız çok çabuk kayıp yaşayabilirsiniz. Bir ilişki de herkesin bildiği genel geçer kurallar vardır. Fakat bunların yanında kitaplarda anlatılan ve teknik denilen kalıplar herkes için geçerli değildir. Bunlara inanmayın ve hayatınızı başkalarının söyledikleri üzerine kurmamaya dikkat edin.

5. Hayranlık iddiası

Bir ilişkide karşınızdakine körü körüne hayran olmak büyük hayal kırıklıklarının sonuçlanmasına yol açabilir. Ben ona hayranım her şeyi hoşuma gidiyor diye kendinizi kandırıyorsanız yakında bu rüyada uyanabilirsiniz. Çünkü mutlaka onun 1-2 huyundan nefret edeceksiniz.

Nazlim.net / Aşk yalanları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir