Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Aşk acısı çeken birisi olarak söylemeliyim ki aşırı derecede insanın canını yakıyor ve geçmesi uzun sürüyor. Peki bunu kısaltmanın yolları var mı? Kadın yada erkek için aşk acısı nasıl hafifler açıklamaya çalışalım.

Etrafa bağırıp çağırmalar, herkesin söylediklerinin kendine batması ve kimsenin senin içinde bulunduğun durumu takmaması daha kötü hale getirebiliyor bu kötü durumu. Aslında çok sevilen birisinden vazgeçmek öyle kolay değildir ve insanın psikolojisinin çok kötü olması normal bir durumdur.

Kaç yaşında olursak olalım insan ayrılırken zorlanır ve bu ayrılığı hiç istemeden gerçekleştirmek zorunda kalırsak, işte o zaman daha beter acıların yaşanmasına sebep olabiliriz. Hem kendimize zarar verebiliriz hemde bizim bu acımızı bilmeyen kişileri ve ayrıldığımız kişiyi kırabiliriz.

Yazımıza geçmeden önce sizlere şunu söylemeliyim ki, zamanının unutturamadığı hiç bir şey yok. Hatta şöyle ki ben yenilmem en iyisi benim, karşımda kimse duramaz yıkılmam diyen birisi bile zaman karşısında duramaz. Olaya böyle bakmalı ama bir taraftan da sizlere yapacağımız tavsiyeler ile bu süreyi daha aza indirmelisiniz. Peki ne yapabiliriz? Hangi yöntemler bize aşk acısını unutturur? İşte uygulamanız gereken çok önemli tavsiyeler.

Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Aşk Acısı Nasıl Geçer, Nasıl Unutulur?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu süreç geçici ve mutlaka geçecek. Çabuk atlatılması ve geçmesi mümkün. Sadece biraz daha sakin olmalı işleri git gide daha içinden çıkılmaz hale sokmamalıyız.

Ne olursa olsun onunla konuşmayın. Aynı ortamlarda bulunmamaya dikkat edin.

İstemediğiniz halde biten bir ilişkiniz varsa, işleri daha kötü duruma getirmemek için bütün iletişiminizi kesmelisiniz. Aklınıza getirecek şeylerden uzak durmalı, arkadaşlarınızla bile konuşurken onun hakkında konuşmamalısınız. Aniden karşınızda görürseniz yapacağınız şey kafayla selamlamak ve oradan ayrılmaktır.

Ondan gelen bir eşya yada duygusal olarak size onu hatırlatacak bir şey varsa onlardan kurtulun.

Uzun bir ilişki içerisinde hediyeler yada küçük eşyaların birbirine verilmesi olağan bir durumdur. İşte evinizde yada bulunduğunuz yerlerde gördüğünüzde size onu hatırlatan şeylerden kurtulmalısınız. Ona geri vermek yerine ya atın yada para edecek bir şey ise satın gitsin.

Kendi arkadaşlarınıza vakit ayırıp yalnız kalmamaya dikkat edin.

Aşırı hareket gerektiren faaliyetler içerisine girerek onun aklınıza gelmesini sağlayan etmenleri en aza indirebilirsiniz. Mesela arkadaşlarınızla çeşitli etkinlikler yaparak zaman geçirebilir kendinizi oyalayabilirsiniz.

Onu unutacağım düşüncesiyle başka ilişkiye başlamayın.

Kesinlikle bunu yapmayın çünkü yeni başlayacağınız ilişkiyi de kötü hale getirebilir yapacağınız yanlış hareketler ile ondanda ayrılabilirsiniz. Yeni insanlar ile tanışmak iyidir ama bunu kesinlikle aşk olarak yapmamalısınız.

Spor yapın yada çeşitli eğlenceler düzenleyin.

Zaman olmadığı için yapamadığınız hep ertelediğiniz şeyler varsa mutlaka onları yapmaya çalışın. Mesela spora gidip egzersiz yapmak aşırı derecede stresi azaltır ve insanın düşünmesini engeller.

Onun her yönü iyi mi? Mutlaka onunda size kötü gelen yönleri vardır. Onları düşünün.

Elinize kağıt kalemi alarak onun kötü yönlerini yazmaya başlayın. Düşünürseniz beğenmediğiniz ve hoşunuza gitmeyen çok fazla yönünü bulacaksınız. İnsanların yaptığı yanlışlardan biriside hep mutlu geçirilen güzel zamanları hatırlamaktır. Bunları yapmak sizi dahada üzebilir o yüzden kötü yönlerini düşünün.

Alkol her şeyi çözmez hatta daha karmaşık hale getirir.

İnsanların bir çoğu sorunlarından kurtulmak için kendilerini alkole verirler ve sonunda alkol bağımlısı olurlar. Aşk acısı ne kadar acı verse de zaman her şeyin ilacıdır ve günler geçtikçe bu acının hafiflediğini fark edeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hiç de olmuyor ben unutamıyorum ben onu görmeden 90 gün ne yapacağım :( . İşe yaramıyor arkadaşlar tek çare sabır . :(

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir