Bebek şampuanı seçerken bunlara dikkat!

Bebek şampuanı seçerken bunlara dikkat!

Sevgili hanımlar bebeğinizin banyosu onu güzel bir uykuya hazırlamak için ideal bir secimdir. Ona banyo yaptırırken seçecegimiz ürünlere dikkat etmeliyiz. Hassas ciltleri için gelin doğru olanı beraber öğrenelim….

Vücuda sürülen bakım ürünlerinin yüzde 60′ından fazlası cildiniz tarafından emiliyor. Organic Babies & Children’ın Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, bebeğinize şampuan seçerken dikkatli olmanızı ve organik ürünlerin sertifikasını kontrol etmenizi öneriyor.

Şampuanlarda bazen ucuz ve zararlı sentetik boya maddeleri, koruyucular ve koku veren maddeler kullanılabiliyor. Eğer bunları yıkamayla tam olarak ciltten uzaklaştıramazsanız, bebeğin cildi tahriş olabiliyor.

Organic Babies & Children’ın Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, çocuğunuzun şampuanının birçok araştırmada zararlı olarak nitelenen paraben, lanolin, sodyum lauryl sulphate, propylene glycol, sentetik boya, petrokimyasallar, etil alkol, PABA, üre, PEG, DEA, TEA, tahriş edici maddeler, aşırı köpüren ajanlar içermemesi gerektiğinin altını çiziyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir