Bebekler neden kusar?

Bebekler neden kusar?

Sevgili www.Nazlim.net okurları bebeğinizin kusması sizi endişelendirmesin ki bu ilk aylarda normal bişeydir. Ama daha detaylı ögrenmekte yarar var :D
Anneleri endişelendiren en önemli konulardan biri de bebeğin sık sık kusmasıdır.
Bebeğiniz kusuyorsa endişelenmeyin! Kusması, onun ille de hasta olduğunu göstermez. Geçici bir durum olabilir. Özellikle ilk aylarda sık rastlanan bu durumu hafifletecek önerilerimizi uygulamanız işinizi kolaylaştıracak.

Normal sayılanlar

Kusmanın normali mi olur demeyin, oluyor. Bu bebeğin fizyolojik tepkilerinden biri. Ancak bazı bebekler, az miktarda ve seyrek kusuyorlar bazıları ise çok miktarda ve daha sık…

Eğer bebeğiniz daha büyükse, beslenme sırasında hava yutmadan kaynaklanabiliyor. Midesine giden hava, süt ya da mamayla karışık olarak ağzından çıkıyor. Bu bebeklerin www.Nazlim.net hava almadan emmesi için doğru emzirilmesi yani yalnızca meme ucunun değil, kahverengi kısmının da bebeğin ağzına verilmesi gerekiyor.

Doğumdan sonraki ilk günlerde görülen kusmaların diğer nedenleri arasında, çeşitli enfeksiyonlar geliyor. Ayrıca doğumsal metabolizma hastalıkları, bebeğin anne karnında amniyos sıvısını fazladan yutması ve süt alerjisi gibi bazı hastalıklar da aynı sonuca yol açıyor. Yeri gelmişken hemen söyleyelim; ağızdan çıkan her besin kusma sayılmaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir