Günlük Cilt Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Reklamlar

Günlük Cilt Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Günlük olarak yapılması gereken cilt bakımı hakkında ne kadar bilginiz var ve cilt bakımını doğru bir şekilde yapıyor musunuz hep birlikte biraz inceleyelim istedik arkadaşlar.

Bu sayfamızda sizlere günlük cilt bakımı önerileri ve günlük cilt bakımı nasıl olmalı açıklamaya çalışalım.

Cilt bakımı için ilk önce cildinizi tanımalısınız. Hangi cilt tipine sahip olduğunuzu bilmek için yüzünüzü makyajdan önce veya makyajınızı temizledikten üç dört saat sonra incelemelisiniz.

Günlük Cilt Bakımınızda

* Cilt tipine uygun ürünleri seçmek önemlidir.

*Çevreden biriken kirlerin, ter yağ gibi kişisel salgılarımızın ve dökülmekte olan ölü cilt hücrelerimizin temizlenmesi ikinci adimdir.

* En hafif temizlemeyle bile bozulabilen cildin üst tabakasındaki doğal nemlendirme sistemlerinin nemlendiricilerle takviye edilmesi. Genel kural olarak da nemlendiricilerin yüz ve vücut halen nemliyken kullanılması vücuttaki nemi hapsetmektedir.

*UV ışınlarının verdiği hasarı önlemek için güneşten koruyucu kullanmak.

*Normal cildin bilhassa foto yaslanma ve hasarı için tedavi edici ürünlerin kullanılması uygundur.

Kuru ciltlerin özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Sıcak suyla, kireçli suyla ve sabunla temizlenmemelidir. Sabun yerine cildinizi bir temizleme kremi ile temizleyin.

Karma cilt tipinde genellikle yanaklar kuru, burun, çene, alın yağlıdır. Bu tip ciltler en çok rastlanan cilt tipidir ve bakımı diğer cilt tiplerine göre biraz daha zordur.

Yağlı cilt parlaktır ve çoğunlukla cilt gözenekleri açıktır. Yumuşak bir kağıt mendil ile silindiğinde mendilin üzerinde lekeler kalır. Yağlı cilt hasta cilt olarak kabul edilir

Yağlı cildin günlük temizliği su ve sabunla yapılabilir. Fakat kükürtlü sabun kullanmakta fayda vardır.

Kuru cilt gergin, ince ve saydamdır. Hatta bazen bakıldığında kılcal damarlar cildin altından görünür.Bazen pul pul soyulur. Kağıt mendil ile silindiğinde kağıdı lekelemez.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.