Tart Tarifleri

Tart tarifleri, başlığımız içerisinde Türkiye ve dünya üzerinde yapılan değişik, en güzel ve kolay 7 tart tarifi anlatılmıştır.

En Güzel ve Kolay Tart Tarifleri

Ülkemizde yeni tanınmaya başlayan ve yapılan keklerden farklı olan tartlar, şimdilerde ise herkesin en sevdikleri arasına girdi. Evde dakikalar içinde hazırlanan bu tartlar, ağızda bıraktığı enfes tadı ve harika görünümüyle iştah kabartıyor.

Tart çeşitleri yapılış şekillerine göre değişiklik gösterip, tatlı yada tuzlu olarak türlere ayrılır. Üzeri çeşitli meyveler ve sebzeler ile süslenen tartlar, görsel sunumuyla da tam bir şölen yaşatıyor. Ev hanımlarının tart yaparken üzerinde en zorlandıkları konu tart hamurudur. Geriye kalan işlemleri ise hiç yemek yapmayı bilmeyenler bile yapabilir. Burada yayınlanan tart kalıbında tariflerin büyük bir bölümünde tart hamuru nasıl yapılır detaylıca anlatılmıştır. İşte bu başlığımız içerisinde Türkiye ve dünya üzerinde yapılan en güzel ve kolay 7 tart tarifi anlatılmıştır.

En çok yapılan tart tarifleri;

1. Elmalı tart

Elmalı tart

Yapılışı çok kolay olan bu elmalı tart tarifi yiyeceğiniz en güzel tartlardan biridir. Ülkemizde en fazla tercih edilen tartların başında gelen elmalı tart, görüntüsü ile de ağızları sulandırıyor. Avrupa kökenli olan bu tart, yıllar içinde tüm dünyaya yayılmıştır. Kremalı ve dondurmalı olarak da servis edilebilen elmalı tart tarifi ile de kolaylıklar sunuyor. Elmanın ve tart hamurunun muhteşem kokusu misafirlere çay saatlerinde zevkli anlar yaşatacak.

2. Çikolatalı tart

Çikolatalı tart kek

Daha çok çocuklara hitap eden bu çikolatalı tart tarifi yapılışının kolay olmasıyla tercih edilir. Kuruyemişler, çikolata rendesi ve farklı meyvelerle hazırlanan çikolatalı tart, en güzel tartlardan biridir. Özellikle çocukların bayıldığı bu tarif, misafirler içinde çay saatlerinde ikram edilebilir. Sunumu ve tadıyla size ayrı bir keyif verip, yiyenlerin damağında kalacak.

3. Cevizli tart

Cevizli tart

Evde yapacağınız cevizli tart tarifi ile çay saatlerinizde hoşça vakitler geçirin. Orta Anadolu’da tatlılarda çokça kullanılan ceviz, bu seferde tartlarınızı süsleyecek. Şeker, süt, un ve cevizden oluşan cevizli tart, yemesi en farklı tatlılardan biridir.

4. Dondurmalı tart

Dondurmalı tart

İlgili Makaleler

Yaz kış demeden evde yapacağınız dondurmalı tart tarifi ile sofralarınızı tatlandırın. Ağızlarda ferah bir tat ve değişik bir lezzet bırakacak olan dondurmalı tart, sadece yaz aylarında değil kış aylarında da yapılabilir. Bekledikçe lezzeti artan bu harika tart, sofralarınızın en sevilen tatlılarından biri olacak. Görseliyle de iştah açıcı olan bu tartı mutlaka denemeniz tavsiye edilir.

5. Armutlu tart

Armutlu tart

Avrupa’nın en sevilen tatlılarından biri olan armutlu tart tarifi ile sizde tanışın. Fransızların çok sevdiği ve devamlı yaptıkları armutlu tart, artık sizlerin de önemli günlerde hazırlayacağınız tatlılardan biri olacak. Armut, un, margarin ve şekerin birleşmesinden oluşan bu tart, yapımını kolaylığı ile de sizi yormayacak. Dakikalar içinde hazırlayacak ve misafirlerinize sunacaksınız.

6. Erikli tart

Erikli tart

Yaz aylarının en lezzetli erikli tart tarifi ile evde pratik bir şekilde tart yapabilirsiniz. Evde kalan erikleri değerlendirmek için için yapılan erikli tart, değişik tadıyla da sizi kendine çekecek. Erik, un, şeker ve yumurta gibi herkesin evinde olan malzemelerle yapılan erikli tart, tarifi ile de fazla vaktinizi almayacak. Şimdiye kadar saydıklarımızın içinde tadı damağınızda kalacak tart bu olacağı söylenebilir.

7. Bademli tart

Bademli tart

Değişik lezzetlere merak saranlar için bademli tart tarifi ile karşınızdayız. Portekizlilerin çok sevdiği bademli tart, süt, şeker, un, yumurta ve bademden oluşan yapılışı çok kolay olan bir tarttır. Hazırlanışının yüzde 90’ı tart hamurunu yapmaktan geçer ve çok pratiktir. Farklı lezzetler denemeyi sevenler için bundan daha iyi bir tarif olamaz.

Sayfamızın bundan sonraki bölümünde tatlı tarifleri konusuna bakabilir ve başka tatlılara da göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir