Maraşlı Oyuncuları

Maraşlı oyuncuları gerçek isimleri ile yayınlanacak olan bu sayfamızda, Maraşlı dizisi konusu, nerede çekildiği ve oyuncu kadrosu hakkında daha bir çok bilgiye erişeceksiniz.

Maraşlı oyuncuları isimleri sayfamızda, resimleri ve gerçek isimleri ile birlikte vereceğimiz Maraşlı dizisinin oyuncularını daha yakından tanıyacak ve oyuncu kadrosu hakkında bilgilere sahip olacaksınız.

ATV kanalında her pazartesi yayınlanan ve başrollerini Burak Deniz ve Alina Boz gibi oyuncuların paylaştığı Maraşlı dizisi polisiye macera türünde dizilerdendir. Maraşlı, 11 Ocak 2021 tarihinde ilk bölümü yayınlandığından itibaren reytingi hiç düşmeyen ve farklı senaryosuyla dikkat çeken diziler arasında gösterilmektedir.

Şimdi Maraşlı dizisinde oynayan oyuncuların karakterleri de dahil rolleri, dizinin konusu ve nerede çekildiği hakkında biraz bilgi edinelim.

Maraşlı Oyuncu Kadrosu

Maraşlı Celal Kün

Maraşlı Celal Kün

Gerçek adı Burak Deniz’dir. Bir saldırıda kızının psikolojik yıkıma uğraması sonucu tüm hayatını kızı Zeliş’e adamış özel kuvvetlerden emekli bir astsubaydır. Görünüşte sahaflık yapan Celal, aslında kızının bu hale gelmesini sağlayan tetikçilerin ve onların başlarının peşindedir. Dizide Mahur’un yakın korumalığını ve sevgilisini canlandırmaktadır. Dizide ki en önemli repliği Mahur’a bayan diye seslenmesidir. Kahramanmaraşlı olmasından dolayı Maraşlı lakabıyla tanınmakta ve çağırılmaktadır.

Mahur Türel

Maraşlı Mahur Türel

Gerçek adı Alina Boz’dur. Annesini bir hastalık sonucu genç yaşta kaybetmesinin ardından, psikolojik sorunlarla uğraşmak zorunda kalan Aziz Türel’in kızıdır. Türkiye’nin ünlü fotoğrafçılarındandır ve tanınmış kişilerin resimlerini çekmektedir. Kendisine yapılan bir saldırıdan Maraşlı sayesinde kurtulmuş ve ona aşık olmuş aile sırlarından habersiz biridir.

Necati Türel

Maraşlı Necati Türel

Gerçek adı Serhat Kılıç’tır. Necati, Maraşlı dizisindeki en önemli karakterlerden birisidir. Görünüşte alkolik gibi görünmesine rağmen Türel ailesinin bütün sırlarını bilmektedir. Tüm zamanını evde geçirmesine karşın, işlerini uzaktan yönettiği tahmin edilmektedir. Maraşlı dizisinde ki kötü karakterlerden birisi olduğu düşünülmektedir. Fakat seyirciye şimdiye kadar bir kaç felsefi söz ve alkol bağımlığı görüntüsü vermiştir.

Dilşad

Maraşlı Dilşad

Gerçek adı Melis İşiten’dir. Türel ailesinin gelini İlhan’ın karısıdır. İlhanın çocukluk arkadaşı olan Ozan ile gizli ilişkisi vardır. Kocasını Ozan’la aldatan Dilşad, dizideki bir diğer gizemli karakterlerden birisidir. Asıl amacının ne olduğu henüz bilinmemekle birlikte ilerleyen bölümlerde diziye daha fazla katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

İlgili Makaleler

İlhan

Maraşlı İlhan

Gerçek adı Cemil Büyükdöğerli’dir. Türel ailesinin varisi dizideki en saf karakterlerden birisini canlandırmaktadır. Dünyadan haberi olmayan İlhan, etrafında dönen oyunlardan ve aldatmalardan habersizdir. Batırdığı babasının şirketini kurtarayım derken en büyük düşmanı Savaş’a teslim etmiştir. En yakın arkadaşı Ozan ve karısı Dilşad’ın ilişkisinden habersiz bir hayat sürdürmektedir.

Maraşlı Savaş

Maraşlı Savaş

Gerçek adı Saygın Soysal’dır. Türel ailesine düşman olan Maraşlı dizisinin kötü karakteri Savaş, Mahur’a ise sevgi beslemektedir. EPP hastası olduğu için güneşli havalarda dışarıda fazla kalamaz. Babasını öldüren kişinin Aziz Türel olduğunu bilmekte ve aile içerisinden birinin yardımıyla onları yok etmek istemektedir. Kötü bir çocukluk geçirdiği için onunda psikolojik sorunları vardır.

Aziz Türel

Maraşlı Aziz Türel

Gerçek adı Kerem Atabeyoğlu’dur. Çok sevdiği eşinin ölümünden sonra Firuzan ile evlenmiş, şirketi oğluna devrederek evde inzivaya çekilmiştir. Geçmişinde yaptığı hatalardan dolayı pişmanlık duymakta ve arkasından çevrilen işlerden habersizdir. Hedefine ulaşmak için yapmayacağı şey yoktur. Geçmişi yakasını bırakmamakta ve çocukları ile sorunlar yaşamaktadır.

Firuzan Türel

Maraşlı Firuzan Türel

Gerçek adı Rojda Demirer’dir. Aziz Türel’in eşi olan Firuzan, evdeki bütün sırlara vakıf diğer kişilerden birisidir. Kapı dinlemeleri meşhur olan Firuzan’ın amacı sürdürdüğü bu görkemli hayatı devam ettirmektir. Maraşlı’ya bir hayranlığı vardır ve üvey kızı Mahur’dan onu kıskanmaktadır. Evdeki anlaşamadığı karakterler Mahur ve Necati’dir.

Ecem

Maraşlı Ecem

Gerçek adı Gizem Kala’dır. Mahur’un iş ve en yakında arkadaşı olan Ecem, Mahur’un sorunlarında da kendisine yardımcı olmaktadır. Seyirciler tarafından en fazla dikkat çeken karakterlerden biridir.

Ozan

Maraşlı Ozan

Gerçek adı Cihan Yenici’dir. Maraşlı dizisinin bir diğer kötü karakteri Ozan’dır. Amaçlarına ulaşmak için yapmayacağı pislik yoktur. En yakın arkadaşını karısıyla aldatmak ve patronunun iş yerini üzerine geçirmek istemektedir. Bir taraftan Mahur’u seven Ozan, diğer taraftan da Dilşad ile aşk yaşamaktadır. Savaş ile ortaklık yaparak en yakın arkadaşı İlhan’ı kandırmış ve şirkete kendisini genel müdür olarak atatmıştır.

Maraşlı Dizisi Diğer Oyuncuları

Sedef: Neslihan Acar
Hilal: Sinem Akyol
Oğuz Türel: Mert Ateş
Şirin: Nihal Dinçel
Zeliş: Bedriye Rosa Çelik
Behiye: Türkü Su Demirel
Nuran: Nesrin Yılmaz
Sadık: Cengiz Sezgin
Suat: Ata Keskin

Maraşlı Dizisi Konusu

Fotoğraf çekmeye meraklı olan zengin bir ailenin kızı Mahur, fotoğraf çekerken bir cinayete tanık olur. Kendisini fark eden katillerden Celal isimli bir sahaf sayesinde kurtulur. Peşinde olan kişilerden kurtulmak ve canını korumak içi Maraşlı Celal ile anlaşan Mahur sonunda korumasına aşık olur. Celal, Mahur’un ailesinin yıllar önceki saldırıda kızının bir daha konuşamamasını sağlayan aile olduğunu öğrenir. Hem kızına bunu yapanları hem de aile içinde Mahur’u öldürmek isteyenleri bulmak için tehlikeli yollardan geçecektir. Tüm bunların yanında Celal, Türel ailesinin pis işlerini öğrenmek için polisle işbirliği içerisinde gizli bir görev yürütmektedir.

Maraşlı Dizisi Nerede Çekiliyor?

ATV kanalında yayınlanan Maraşlı çekim yeri her ne kadar Kahramanmaraş sanılsa da durum öyle değildir. Maraşlı dizisi İstanbul’un çeşitli semtlerinde çekilmektedir. Galata Kulesi ve Beyazıt civarlarında çekilen dizi, bölümden bölüme değişiklik göstermektedir. Maraşlı dizisinin çekildiği ev veya villa hakkında çeşitli spekülasyonlar olsa da şu anda ev kimin yada nerede gibi ayrıntılar henüz bilinmiyor. İlerleyen zamanlarda daha ayrıntılı bilgiye sahip olursak yine burada paylaşacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir