Kanal+1 ile Uğur Dündar 1 Nisan’da Ekranlara Dönüyor

Son Güncelleme: 12.09.2020 04:05

Kanal+1 ile Uğur Dündar 1 Nisan’da Ekranlara Dönüyor

ugur-dundar-kanal-1En son star tv kanalında ana haber bültenini sunarken gördüğüm Uğur Dündar 1 Nisan ayından itibaren ekranlara dönüyormuş arkadaşlar. Hemde yeni kurulacak olan Kanal +1 kanalında sanırım ana haber bültenini sunacak.

Ayrıca ekranlardan bir süredir uzak kalan Banu Güven’de yine Kanal 1 kanalında izleyicileri ile buluşacakmış arkadaşlar. Yani toplumun bazı kesimleri tarafından sevilen ve fikirlerine önem verilen Uğur Dündar böylelikle sevenlerinin karşısına çıkacak. Toplumun bazı kesimleri diyorum çünkü yakından bildiğim arkadaşlarımın Uğur Dündar için haberlerini beğenmediklerini biliyorum ama star haberleri reytinglerde iyi durumda idi onuda biliyorum.

Şimdilik dizi yok, belki Eylül’de

Genel izleyiciye hitap eden kanal olunca “Dizi olmayacak mı?” sorusu akıllara geliyor. Şimdilik düşünmüyorlar. Eylül ayı için görüştükleri ‘ünlü bir yönetmen’ var. ‘Emret Bakanım’ tarzı bir dizi düşünülüyor. “Yaptırdığımız araştırmalar gösterdi ki izleyiciler, taraflı haberlerden, özetleriyle birlikte 3-4 saat süren dizilerden, reyting uğruna değerlerimizi hiçe sayan programlardan, asabi tartışmalardan bunalmışlar” diyen Tuncay Mollaveisoğlu’nun ‘çok izlenen zaman dilimi’ formülü yavaş yavaş şekilleniyor.

Haber sonrası yarışma

Haber bülteninden sonra şöyle bir formül var kafalarında; 15 dakikalık bir güldürünün ardından, iddialı bir yarışma. Ardından ‘asabi olmayan’ tartışmalar.
Burada devreye iki isim giriyor; Banu Güven ve Ece Temelkuran. Cuma akşamları ‘daha eğlenceli’ konuklar olacak.

Filmlerde her akşam bir tema

Kanal+1’in filmlerinin tahminen saat 23.00 civarında başlaması düşünülüyor. Her akşam ayrı bir temayı işleyen filmler yer alacak. Film seçimi çok önemli. Ve konuştuğum her TV yöneticisine yönelttiğim “Film seçen uzman var mı?” sorusunu Mollaveisoğlu’na da sordum.
Söz verdim, “Söyleme” dediği isimleri yazmıyorum. Ama gerçekten önemli bir sinema eleştirmeni kanalın film seçimlerinde yer alacak.

Çok ünlü isim, gündüz kuşağında

Mollaveisoğlu, gündüz kuşağıyla ilgili olarak da “Medya sitelerine yansıyan haberlerde yalnızca isimlerin ön plana çıktığını, bazı yanlış bilgilerin ve yakıştırmaların da yer aldığını görüyorum. Sözü edilen değerli isimlerden bazılarıyla anlaştık; bir kısmıyla da görüşmelerimiz sürüyor. Bununla birlikte medyaya henüz yansımayan, izleyicileri şaşırtacak ünlü isimlerle de anlaşma aşamasındayız” diyor.
Evet bu isimlerden biri gündüz kuşağında kadın programı yapacak. Bana göre doğru bir isim. Oynadığı dizi, hali tavrıyla kadınların kendilerine yakın bulduğu biri.
Cumartesi ve pazar günleri çocuklara özel kuşak program var. Şov ve eğlence soslu bir çocuk kuşağı. Başarırlarsa büyük bir boşluğu doldurmuş olurlar.

GAZETECİLER BÖLGEYE ALINMADI

Hafta içinde PKK’nın rehin aldığı ‘kamu görevlilerinin’ serbest bırakılma görüntülerini El Cezire kanalı çekmiş, ama bu görüntüler haber kanallarında ilgi görmemişti.
Ben de bu köşede “Haber kanalları askerlerin serbest bırakılmasını yayınlamadı” diye yazmıştım.
O yazıya A Haber Haber Koordi-natörü Yüksel Altıntaş’tan itiraz geldi. Altıntaş, Kuzey Irak’a muhabir gönderdiklerini ve görüntülerin o anla ilgili olduğunu belirten bir not geçmiş. Bizden herhangi bir kanalın neden görüntü çekmediğiyle ilgili olarak A Haber ekibinin de yer aldığı bir grup gazetecinin Amediye Bölgesi’ne girmesine izin verilmediğini belirtmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir