Melisa Yağı Neye İyi Gelir

Melisa Yağı Neye İyi Gelir Melisa Yağı Neye Yarar

melisa-yagiMelisa yağı ne işe yarar ve melisa yağı faydaları hakkında kısa kısa bilgilendirme yapalım arkadaşlar. Diğer bitkisel yağlarda olduğu gibi melisa yağı cilde faydaları da çoktur ve vucudun diğer yerlerine olan faydaları da.

Öncelikle kısaca neye iyi gelir ne işe yarar:

Melisa yağı yorgunluk, uykusuzluk, astım ve nefes darlığı şikayetlerine karşı faydalıdır. Terleticidir. Soğuk algınlığına iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır ve gaz söktürür. Ülser şikayetlerini azaltmaya yardımcı olur. Bütün bu faydaları için 3-4 damla melisa yağı bir fincan suya damlatılarak içilebilir. Ayrıca, badem yağı ile seyreltilip cilde sürülürse cildi güzelleştirir. Pek çok uçucu bitkisel yağ gibi melisa yağı da sabit yağlarla seyreltilmeden ve fazla miktarda kullanılmamalıdır.

Uzun bir şekilde açıklamalı olarak melisa yağını anlatalım şimdide:

Melisa yağı migren ve sinirsel baş ağrısı problemleri olan için antibiyotik niteliğinde bir yağdır. Cilde faydalıdır. Cilt problemlerinde kullanılır. Doğal yollardan bu rahatsızlıklarınızı bu yağ ile giderebilirsiniz. Bunun yanı sıra günlük yaşamınız stresli ve sıkıntılı geçtiyse melisa yağının yorgunluğu ve bitkinliği giderici özelliği vardır. Uykusuzluk problemi çekenler için de melisa yağını uzman doktorlar önermektedirler. Uyku hapları yerine, melisa yağını tercih ederek doğal tedavi yöntemi uygulayabilirsiniz. Mideye faydalıdır. Mide problemleri olanlar melisa yağı ile mide rahatsızlıklarını önleyebilirler. Konu içerisinde bahsedilen rahatsızlıkların tedavisinde kullanabileceğiniz, melisa yağını günde üç defa bir fincan suya dört damla damlatarak kullanabilirsiniz. Bunun harici baş ağrısı migren gibi rahatsızlıkları olanlar bu yağı masaj olarak kafalarına uygulayabilirler. Rahatlatır, siniri ve stresi geçirir. Yorgunluğu alır ve huzurlu hissetmenizi sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir