Kemik Erimesine Ne İyi Gelir?

Kemik erimesine iyi gelen besinler ve bitkilerde dahil olmak üzere burada uzmanlar tarafından önerilenleri yazacağız.

Kemik erimesine ne iyi gelir sayfamızda, yaşadığımız yüzyılda hemen herkesin başına gelme ihtimali çok kuvvetli olan kemik erimesi hakkında bilgiler vereceğiz.

Kendi ailemde de dahil olmak üzere herkesin ailesinde yada tanıdığı birisinin başında bu sağlık sorunu gelmektedir. Bundan kurtulmak zor gibi görünse bile inanın bana öyle bitkiler, öyle şeyler var ki kemik erimesi için bulunmaz bir nimet özelliği taşımaktadır.

Kemik Erimesine İyi Gelen Besinler

1. Patates
Patates

Kemikleri sağlıklı tutmaya yardımcı olan ve çok az bilinen iki besin maddesi magnezyum ve potasyumdur. Magnezyumunuz düşükse, kemik sağlığınızı etkileyebilecek D vitamini dengenizle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Potasyum, vücudunuzdaki kalsiyumun kemiklerinizden dışarı sızmasına neden olabilecek asidi nötralize eder. Bu besinlerden bazılarını almanın lezzetli bir yolu, 31 miligram magnezyum ve 542 miligram potasyum içeren, tuzsuz orta boy fırında tatlı patates yemektir.

2. Greyfurt
Greyfurt

Kahvaltınıza bir greyfurt ekleyin ve inanın bana damağınızda çok harika bize lezzet hissedeceksiniz. Turunçgiller, kemik kaybını önlemeye yardımcı olduğu gösterilen C vitamini içerir. Bir bütün pembe veya kırmızı greyfurtta yaklaşık 88 miligram C vitamini bulunur ve bu size tüm gün boyunca ihtiyacınız olan miktarı verir.

3. İncir
İncir

Kemik güçlendirici meyveler arıyorsanız incir alışveriş listenizin en üstünde yer almalıdır. Beş orta boy taze incir, yaklaşık 90 miligram kalsiyum ve potasyum ve magnezyum gibi iskelet koruyucu diğer besin maddelerine sahiptir. Kurutulmuş olanlar da aynı derecede iyidir. Yarım fincan kuru incirde 121 miligram kalsiyum vardır.

4. Somon Balığı
Somon Balığı

Somon ve diğer yağlı balık türleri, bir dizi kemik güçlendirici besin sunar. Vücudunuzun kalsiyum kullanmasına yardımcı olan D vitamini ve kemiklere de yardımcı olabilecek omega-3 yağ asitleri içerirler. Somon satın almanın en iyi yollarından biri aslında konserve. 85 gramda 187 miligram kalsiyum var.

5. Badem

Öğütülmüş bademden yapılmış olan badem yağı, kalsiyum alımınızı artırmanın kolay bir yoludur. İki yemek kaşığı 111 miligram kalsiyum içerir. Ayrıca badem, güçlü kemiklerin oluşturulmasında destekleyici rol oynayan protein ve diğer besin maddelerinin yanı sıra potasyum (2 yemek kaşığı içinde 240 miligram) içerir.

İlgili Makaleler

6. Portakal

Kreplerle mükemmel şekilde gidebilir, ancak portakal suyu doğal olarak çok fazla kalsiyum içermez. Bununla birlikte, alımınızı artırmak için hala harika bir yol olabilir. Nasıl mı? Üreticiler genellikle kalsiyum ile güçlendirilmiş versiyonları satarlar (ambalajın üzerinde arayın).

7. Kuru Erik

“Kuru erik” kelimesini duyduğunuzda muhtemelen yaşlı insanların düzenli kalmak için yedikleri bir şeyler düşünüyorsunuz. Ama herkes kuru erikleri atıştırmalıdır. Araştırmalar, kalsiyum ve D vitamini ile birlikte her gün onları yemenin, vücudunuzdaki kemiğin parçalanmasını yavaşlatarak kemik yoğunluğunuzu iyileştirmeye yardımcı olabileceğini bulmuştur.

8. Pekmez

Rafine beyaz şekerden farklı olarak pekmez kalsiyum kaynağıdır. Tatlı şurubun sadece 1 çorba kaşığı içinde 41 miligram kalsiyum alacaksınız. Onunla pişirmekten daha fazlasını yapabilirsiniz. Yoğurdunuzun veya yulaf ezmesinin üzerine bal yerine deneyin veya bir smoothie ile karıştırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir