Elma Sirkesinin Faydaları

Elma Sirkesinin Faydaları Elma Sirkesinin Faydaları ve Zararları

Elma sirkesinin cilde faydaları nelerdir onuda öğreneceğiniz bu yazımızda sizler de kendi düşüncelerinizi bu yazımızda belirtebileceksiniz.

Elma sirkesi faydaları saysak belki bu satırları doldurmaz ama bizler özet halinde sizlere anlatmaya çalışacağız.

Buyurun Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir

Elma sirkesi iltihapa çok faydalıdır. Elma sirkesinin iltihapları kurutan bir özelliği vardır. Az bir elma sirkesi bakterileri öldürmek için yeterlidir.

Elma sirkesinin antiseptik olma özelliği vardır. Elma sirkesi vücudun hücrelerine hiçbir zarar vermeden, vücutta birikmiş toksinleri söker atar.

Elma sirkesi cildin bakımı için de faydalıdır. Su ve çiçek balı ile karıştırılıp sabah aç karnına içildiğinde, özellikle sivilcelere iyi geldiği söylenir. Aynı zamanda sesin kısık olmasına karşı da etkilidir.

Elma sirkesi böbrek taşları için de oldukça etkilidir.

Saçtaki kepek oluşumuna karşı da elma sirkesi faydalıdır.

Elma sirkesinin cilde faydaları

Kepeksiz saçlar
Saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

Akne tedavisi
Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve Su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

Ciltteki lekelere
Dörtte bir Litre suya, üç çorba kasığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yâri yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Varisli damarlara
Bir bezi elma sirkesine batırıp sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 Dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-aksam tekrarladığınız da varislerde azalma olduğunu göreceksiniz.

Zayıflamak için
Bir bardak suya bir-iki kahve kasığı elma sirkesi ve bir kahve kasığı Bal ekleyip, karıştırın. Bu karışım uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında, düzenli kilo vermenize katkı sağlar.

Elma Sirkesinin Zararları Yan Etkileri

Diş minesini zayıflatır

elma sirkesi gibi yüksek asitli içeceklerin diş minesini zayıflatabilir.

Kendinizi korumak için, asla düz sirke içmeyecek. onu içmek için su ile inceltilir.

Bitirdikten sonra, taze bir bardak su almak ve dişlerinizi gelen asit kaldırmak için ağzınızı çalkalamak.

Eğer durulanır kadar sirke dişleri hala iken daha emaye zarar muhtemeldir fırçalama gibi, diş fırçalama yapmayın.

Elma Sirkesi Yan Etkileri # 2:

Cilt ve Boğaz Tahrişi

Sirke tahriş eder, hatta tam güçte kullanıldığında deride yanıklara neden olduğu bilinmektedir.

Ayrıca, bir kadın boğazına yapışmış bir elma sirkesi tableti aldıktan sonra, onu yemek borusundan çıkaramadı ve yemek borusu düzelmeyecek şekilde sürekli hasar gördü.

Bu yan etkiyi önlemek için, her zaman içme ya da cilde uygulamadan önce sirkeyi sulandırmalısınız.

Eğer hapları yoksa bol miktarda su ile onları alıp, hap yerine sıvı sirke içecekler almaya çalışın.

Elma Sirkesi Yan Etkileri # 3:

Alt Potasyum ve Kemik Yoğunluğu

1998 tarihli bir yazıda bulduğu düşük kan potasyum seviyesi zarar sirke büyük miktarda yutulur bir hasta. Sonuç olarak, o da düşük kemik yoğunluğu ve kemik erimesi hastalığına yakalandı.

Eğer elma sirkesi düşük dozlarda ayrılmamak gerekir veya osteoporoz varsa veya kan potasyum düzeyinin düşük olabilir ilaçlar alıyorsanız tamamen kaçınılmalıdır.

Bu koşullar herhangi sizin için geçerli ise doktorunuzla konuşun!

Elma Sirkesi Yan Etkileri # 4:

Ilaçlarla etkileşim

Sirke bazı ilaçlarla etkileşime girebilir.

Eğer aşağıdaki ilaçların herhangi alırsanız doktorunuzla konuşun size elma sirkesi alarak başlamadan önce: digoksin (kalp ilacı), diüretikler Lasix, reçete laksatifler gibi, ya da insülin götürsem.

Elma Sirkesi Yan Etkileri 5:

Mide bozulması

Birçok kişi bir mide için bir tonik olarak suda seyreltilmiş elma sirkesi kullanın. Ancak, kişi mide yanması, ishal ve hazımsızlık vardır elma sirkesi yan etkileri olduğu bildirilmiştir.

Muhtemelen, farklı insanların farklı vücut kimyaları dayalı sirke farklı şekilde etkiler.

Sirke yaygın bir detoks içeceği olarak kullanıldığı için, bazı insanlar normal detoks sürecinin bir parçası olarak bu elma sirkesi yan etkiler görülebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.