Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir

Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir Ender Saraç Elma Sirkesinin Faydaları

Ender Saraç’ın elma sirkesi hakkında söylediklerine geçmeden önce biz elma sirkesinin faydası hakkında genel olarak söylenen bilgileri paylaşalım daha sonra da Ender Saraç neler söylemiş onlara bakalım arkadaşlar.

elma-sirkesiCilt lekeleri için yararlıdır
Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri için oldukça faydalı.

Formunuzu korumaya yardım eder
Bir bardak suyun içine 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. İçine 1 tatlı kaşığı bal ekleyip sabahları düzenli olarak aç karnına için. Fazla kilolarınıza faydası olduğunu göreceksiniz.

Varisleri giderir ve rahatlatır
Yumuşak bir havluyu elma sirkesinin içine batırıp sıkın ve havluyu bacaklarınızın varısli olan bölgesine sarın. Bacaklarınızı yüksek bir yere kaldırarak yaklaşık 45 dakika kadar dinlendirin. Bu işlemi mümkünse sabah akşam tekrarlayın.

Kepeği önler, arındırır
Saç bakımı ve saçınızdaki kepekler için saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna yani 1 litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi koyun ve saçlarınızı bu su ile durulayın. Bu işlemi bir süre her saçınızı yıkadığınızda uygulayın. Saçlarınız kepekten arınacak ve parlaklaşacaktır.

Sivilce gidericidir
1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın. Faydası olduğunu göreceksiniz.

Ender Saraç elma sirkesinin faydaları ;

Elma sirkesi başta migren, yorgunluk, el ve ayak şişmesi türündeki rahatsızlıklarınıza deva olurken bir yandan da sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza olanak sağlıyor.

Elma sirkesi antiseptik özelliği sayesinde meyve ve sebzelerinizi elma sirkesi ile yıkamanız halinde mikroplardan arınmasını sağlıyorsunuz. Anjin ve www.nazlim.net streptokok dahil olmak kaydı ile bütün boğaz ağrılarında 1 bardak suya katılması halinde saat başı yapılan gargara ile rahatlatıcı özelliğini göreceksiniz.

Bir kapın içerisine su ile eşit miktarda elma sirkesi koyup kaynatın, kaynayan elma sirkesinin altını kısın ve buharını yüzünüze tutun. Bu şekilde 3 dakika kadar kalıp soluk alıp vermeniz migren ağrıların geçmesine vesile olacaktır.

Bir leğenin içine ayak bileklerinize gelecek kadar su doldurun içerisine yarım şişe elma sirkesi ilave edip, günde sabah ve akşam olmak üzere iki kere ayaklarını dinlendirin.

İlgili Makaleler

Böcek ısırması, kurdeşene bağlı kaşıntılar, arı sokması ve cilt çatlaklarında sorunlu bölgeye süreceğiniz elma sirkesi rahatsızlığınızı ve acıyı dindirdiğini göreceksiniz.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için banyo suyunuza yarım şişe elma sirkesi ilave edin bu sayede cildinizin yumuşadığını ve parladığını göreceksiniz. Sivilceler için ise su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünü silin ve durulayın, bu sayede akne ve sivilcelere neden olan mikropların öldüğünü ve ışıl ışıl bir cilde sahip olduğunuz göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir