Altın çilek Hapı felç etti iddiası

Son Güncelleme: 08.09.2020 07:38

Altın çilek Hapı felç etti iddiası – Daha öncede Altın çilek hapı ile ilgili biliyorsunuz bir ölüm haberi gelmişti ama bu sefer felç iddiası gündemde. İşte ayrıntılar;

Bir vakıf bünyesinde birçok engelli çocuğa yardım eden Serpil Önder isimli vatandaş, zayıflamak için sipariş ettiği ‘altın çilek’ kapsülleri sebebiyle felç oldu.

Gönüllü olarak Sosyal Güvenlik Yaşam Eğitim Sağlık Vakfı bünyesinde hem kendi engelli çocuğuna hem de diğer engelli çocuklara yardım eden Önder, doktor raporları ve ailesinin iddiasına göre, altın çilek kapsülleri yüzünden sağ kolunu kullanamıyor ve konuşma yeteneğini kaybetti. Serpil Önder, beyin kanaması ve kalp krizi de geçirdi.

Tedavi gördüğü hastaneden çıkan raporda, Serpil Önder’in zayıflamak için kullandığı altın çilek kapsüllerinden dolayı sağlığının bozulduğu, beyin kanaması ve kalp krizi geçirmesine de bu ürünün sebep olduğu belirtildi.

Eşi Hasan Önder,Sağlık Bakanlığıizni olmadan herhangi bir ilacı kullanmanın doğru olmadığını belirterek, “Eşim kilolarının artması nedeniyle internetten gördüğü altın çilek reklamına kapılarak bu ürünü sipariş etmiş. Birkaç kez kullandıktan sonra hızla zayıflamaya başladı. 6 Haziran’da kalp kirizi geçirdi. Hastanehastanedolaştık. Eşimin tedavi gördüğü hastaneden çıkan raporda, eşimin kulandığı kapsüllerin sağlığını bozduğu ifade ediliyor. Ben bu konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Serpil Önder sağlığını kaybettikten sonra, yardım için uğraştığı engelli çocuklar kendisini unutmadı. Hazırladıkları kartlarla geçmiş olsun dileklerini ileten çocuklar, ‘manevi annemiz’ dedikleri Serpil Önder’in bir an önce sağlığına kavuşmasını dileyen yüzlerce mektup yazdı.

Samanyolu Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı