Yüzünüze göre saç modelleri

Yüzünüze göre saç modelleri – İnce yüzün püf noktaları ve yüzünüze göre saç modelleri – Doğru saç modelini bulduysanız hayatta 1-0 öndesiniz demektir. Size yakışan saç modelini yüz şekliniz belirler. Amacınız yüzünüzü orantılı göstermek olmalı


Yuvarlak yüz

Yuvarlak bir yüze sahipseniz saç modelinizin amacı yüzünüzü ince göstermek olmalı. Kahkül kestirmez ve alnınızı açıkta bırakarak saçınızın önünü kabartırsanız yüzünüz ince gözükür. Kısa saçtan uzak durun. İdeal saç modelinizin boyu, çenede ya da çenenin hemen üzerinde olmalıdır.

Oval yüz

Oval yüzlüyseniz şanslısınız çünkü hemen her saç modeli size yakışır. Saçlarınızı geriye doğru tararsanız yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarırsınız. Eğer kısa saçı seviyorsanız saçlarınızı kısacık kestirebilirsiniz. Uzun ve klasik saç modellerinden hoşlanıyorsanız, omuz hizasında, yandan ya da ortadan ayrılan saç modeli size göre.

Kare yüz

Saç modeliniz köşeli çenenizi yumuşatacak nitelikte olmalı. Elmacık kemiklerini vurgulayan modeller bu yüz şekline uygundur; o yüzden elmacık kemiklerine doğru salınan kısa katlar yakışır. Çenenin iki santimetre altında veya omuz hizasında saç boyu da kare yüzlülere uygun.

Uzun yüz

Omuz hizasında saçlar uzun yüzlülere çok yakışır. Katlar yüzünüzdeki keskin çizgileri yumuşatır. Çok uzun saçtan uzak durun çünkü uzun saç yüzünüzü de uzun gösterir. Saçınız omuz hizasında veya daha kısaysa ortadan; daha uzunsa yandan ayırın.

İlgili Makaleler

Kalp yüz

Eğer yüzünüz kalp şeklindeyse, alnınızı daraltacak ve çenenizi daha dolgun gösterecek bir saç modelini tercih edin. Saçınızın uzunluğunun boynunuzun hizasında olması idealdir. Kulakların altında dalgaları başlayan saç modeli çene bölgesine dolgunluk katar.

Bunları yapın

Saçınıza gölge yaptırırsanız yüzünüz olduğundan uzun gözükür.
Başınızın tepesindeki saçlarınızı kabartırsanız yüzünüz daha uzun gözükür. Bunun için kuaförünüz üst taraftaki saçlarınızı katlı kesebilir. Eğer saçınız çok ince telliyse, hacim kazandıran şampuanları kullanabilirsiniz. Saç köklerinize hacim veren jöle sürün ve kuruturken saç fırçasıyla alttan yukarı doğru kabartarak kurutun.

Yüksek bir at kuyruğu yapın. Başınızın her iki yanından bir parça saçı çekip at kuyruğundan kurtarın. Yüzünüzün iki yanındaki bu saç tutamları yüzünüze dikey çizgiler oluşturarak ince gözükmesine yardımcı olur.

Yüzünü ince göstermek isteyenler için ideal saç boyu çeneyle omuzlar arasında bir uzunlukta olmalıdır. Bu saç boyu yüzünüzü ve boynunuzu olduğundan uzun göstererek ince bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Bu yılın moda saç modeli bob, yuvarlak yüzlü kadınlara çok uygun. https://www.nazlim.net/sac-bakimi/yuzunuze-gore-sac-modelleri.html Önleri daha uzun, arkaya doğru kısalan bu saç modeli elmacık kemiklerinizin daha yukarıda olduğu izlenimini yaratarak yüzünüzü ince gösterir. Kare ve armut şeklinde yüzü olanlar çene boyundaki bob modellerini tercih etmeli. Kare yüzlülere uçları hafif dalgalı bob modeli yakışır
Kulaklarınızın yanlarındaki saçlarınızı kabartmayın.

Bunları yapmayın

Yatay çizgili kıyafetler sizi nasıl olduğunuzdan şişman gösteriyorsa, küt kesimli saçlar da yüzünüzü olduğundan geniş gösterir. Yüzünüzü dolgun gösterecek, keskin çizgilerin hakim olduğu saç modellerinden uzak durun.

Çok uzun ya da çok kısa saç modellerini tercih etmeyin.
Saçlarınızı çok kabartmayın, çok kıvırcık yapmayın.
Çok kısa saç modelleri kare veya armut şeklinde yüzü olanlara da uygun değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir