Yüz şekline göre saç modelleri

Yüz şekline göre saç modelleri

yuz-sekline-gore-sac-modelleriKare, Kalp, Yuvarlak ve Oval Yüz şekline göre saç modelleri anlatılan bu yazımızda yüz şeklinizi bulmak için ne yapmanız gerektiğini de sizlere açıklayacağız arkadaşlar.

Yüz şeklini anlayabilmek için önce saçınıza bir bant takın. Saç çizginizi ve çene yapınızı inceleyin. Eğer yardımı olacaksa bir göz kalemi ile şekli çizebilirsiniz.

kare-yuzlerKare yüzler
Nasıl anlarsınız: Köşeli çene kemiği ve belirgin saç çizgisi.
Yüz şekline göre saç modelleri
Yüzü çerçeve içine alan katlar ve tek tarafa ayırmak köşeli yüzleri yumuşatır. Elmacık kemiğini öne çıkartmak gerek, böylece köşeli yüz daha az sert görünecektir.

kalp-yuzlerKalp şeklindeki yüzler
Nasıl anlarsınız: Geniş alın ve dar çene.
Yüz şekline göre saç modelleri
Çene hizasında ve çok kısa olan saçlardan uzak durun. Kalp şeklini düz hale getirmek için, alına düşen yan kaküllerden faydalanın. Katlı kesimler göz yanılsamasına sebep olacak ve dar çeneyi biraz yumuşatacaktır.

yuvarlak-yuzlerYuvarlak yüzler
Nasıl anlarsınız: Alın ile yüzün alt tarafı aşağı yukarı aynı genişliktedir, belirgin yanaklar vardır.
Yüz şekline göre saç modelleri
Yuvarlak yüzlü kadınlar toparlaklığı en aza indirgeyebilirler. Ya ortadan ya da ortanın biraz yanından ayrılan katlı saçlarla yüzü çerçeve içine alabilirler. Yüzün yanlarından uçuşan saçlar yanakları kapatacaktır.

oval-yuzlerOval yüzler
Nasıl anlarsınız: Alın ile yüzün alt tarafı aşağı yukarı aynı genişliktedir, yanlar uzundur.
Yüz şekline göre saç modelleri
Çoğu model oval yüz şekline gidecektir. Kalp, yuvarlak ve kare yüzlerin hepsi ilüzyonla ovale yaklaştırılıyor. Dolayısıyla en şanslı yüz şekli ovaldir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir