Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Tek başınıza bu işi yapıyorsanız gerçekten çok zor ve bayanların büyük bir kısmı bunu kuaför salonlarında hallediyorlar ve orada boyatıyorlar. Çünkü uğraşması eksik kalan yerlerin tekrar üzerinden geçilmesi ve zaman alması bakımından tabiki bayanlar başkasına yaptırmak istiyorlar. Peki bunları bir kenara bırakalım diyelim ki kendimiz yapacağız nasıl olmalı ki nelere dikkat etmeliyiz ki güzelce yapabilelim.

Evde saç boyamak için dikkat edilmesi gereken püf noktalar teknikler vardır ve bu yazımızda bu püf noktalar kolay saç boyama tekniklerinden bahsedeceğiz.

evde-sac-boyamanin-puf-noktalari1.Kural
Saç tonunuzun 2 tondan fazla koyusu veya açığını evde boyamayı denemeyin. İşin altın kuralı bu. Çünkü açıcı maddeyi kendi kendinize kontrol edemezsiniz, bunu ancak teknik bilgiye sahip bir kişi yani kuaför yapabilir. Evde saç boyarken radikal değişiklikler yapmayın. Saç renginizle aynı tonları deneyin.

2.Kural
Saç boyasının zararlarını önlemek için yıkanmamış, kirli saça boya uygulayın. Saçınızın doğal yağları bariyer görevi görecektir.

3.Kural
İlk kez evde saç boyayacaksınız, yarı-kalıcı yada geçici saç boyalarını tercih edin. Fakat geçici boyalarla saçınızı açamazsınız sadece koyultabilirsiniz.

4.Kural
Boyaya başlamadan önce saçınızı 4-5 parçaya bölüp, tokayla tutturun. Sırayla bu parçaları boyayarak devam edin. Bu şekilde kolay ve hızlı boyayabilirsiniz. Hepsini aynı anda boyamaya kalkarsanız, boya bulaşabilir ve düzgün olmayabilir.

5.Kural
Profesyonel saç boyama araçlarınız tam olsun:Karıştırma kabı, saç boyama fırçası ve eldiveni.

6.Kural
Saç renginiz çok koyu olursa, moralinizi bozmayın! Rengi yumuşatmak için bulaşık deterjanı kullanarak 2 ya da 3 kez saçınızı yıkayın. Bulaşık deterjanı pigmentleri açar.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı