Evde Saç Parfümü Yapımı

Evde saç parfümü yapımı sayfamızda, yapacağımız parfüm ile saçlarınız sadece güzel kokmakla kalmayacak aynı zamanda onu yumuşak, parlak hale getirip ve güneş ışınlarından koruyacak.

Saçlarda birçok probleme ter kokusu da eklenince işler içinden çıkılmaz bir hal alır. Ev yapımı saç parfümünün yapımı oldukça kolay ve kullanımı da çok basittir. İstediğiniz kokuyu oluşturmak için seçtiğiniz uçucu yağları veya farklı yağların bir kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Bu yağlar saçı beslemeye, nemlendirmeye ve derinlemesine onarmaya yardımcı olarak saçınızın sağlıklı görünmesini sağlar.

Saç Parfümü Nasıl Yapılır?

Saç Parfümü Nasıl Yapılır?

Piyasada pek çok saç parfümü bulunsa da, bu tür ürünlerde birçok kimyasalın da bulunduğunu mutlaka görmüşsünüzdür. Öyleyse neden evde bizim için çok faydalı olan saç parfümü yapmıyoruz? Bugün size evde saç parfümü yapılışını anlatacağız. Bu yöntem çok kolay ve bunun için fazla zaman ayırmayacaksınız.

Bu sayfamızı güncellemeden önce bir tarifi sizlere yazmıştık ama o malzemeleri bulana kadar gidip parfümü satın alsak daha iyiydi. O yüzden malzemelerinin kolay bulunduğu bir tarif ile burada yazımızı güncelledik.

Tarif 1

Bir kaseye damıtılmış su veya gül suyunu ekleyip içerisine uçucu yağı ve aloe verayı ekleyin. Birleşene kadar iyice karıştırın. Bir huni kullanın ve karışımı cam sprey şişesine dökün. Her şeyi karıştırmak için iyice sallayın. Esansiyel yağlı saç parfümünüz artık kullanıma hazır.

İyice sallayın ve günlük bakımınızın bir parçası bu spreyi kullanın. Saçınıza püskürtün ve ardından fırçalayın. Parfüm püskürtmeden önce saçınızın kuru veya ıslak olması önemli değil.

Önemli Öneriler

Uçucu yağlar konusunda yeniyseniz, herhangi bir uçucu yağ kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışın. Bazı uçucu yağların diğerlerinden daha güçlü bir kokusu vardır, bu nedenle birkaç damla ekleyerek başlayın, spreyi deneyin ve ardından gerektiği kadar ekleyin. Yüzünüze, özellikle gözlere yakın püskürtmeyin.

Tarif 2

Saç kremi yapmak için 1/4 bardak gül suyu veya ev yapımı gül suyuna 1 tatlı kaşığı saf aloe vera jeli ekleyin. Aloe vera jelini biraz karıştırmanız iyi olur.

10 Damla lavanta esansiyel yağı ve 10 damla yasemin esansiyel yağı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra bir sprey şişesine koyup ve buzdolabında saklayın.

Saç Parfümü Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Saçı yıkadıktan sonra tüm boyuna püskürtün. 10 gün rahatlıkla saklayabilirsiniz, ancak hava soğuksa daha da uzun süre dayanır. Yapımını öğrendiğiniz için bundan sonra yeni bir tane yapmak sizin için zor olmaz.

Bu saç parfümü sadece saça güzel bir koku vermekle kalmayacak, aynı zamanda saçın dayanıklılığında da fark yaratacaktır. İçerisinde tüm doğal maddeler kullanıldığı için hiçbir şekilde korkmanıza gerek kalmaz ve saça herhangi bir zarar vermez.

Saç Parfümü Saça Zarar Verir mi?

Burada hazırladığımız saç parfümü doğru bir şekilde yapıldıysa saçınıza kesinlikle zarar vermez. Hatta piyasada satın aldığınız saç parfümlerinin verdiği zararın yüzde birini bile vermez diyebiliriz.

Saça parfüm sıkmak bir yana saçın derisine o parfümün işlemesi sizin için önemli sorunlara yol açabilir. Piyasada satılan saç parfümlerini doğru şekilde kullanmazsanız saçınızın kurumasına, saç derinizin pul pul dökülmesine ve nihayetinde kepek sorunuyla yüzleşmenize sebep olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir