Rüyada Yer Görmek

Son Güncelleme: 17.09.2020 07:47

Rüyada Yer Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yer görmek, o yerin şeref ve kabiliyetine, madde ve cevherine göredir. Mahşer yerini görmek, sırları gizlemeye, fakirlikten sonra zenginliğe, korkudan emniyete ve vadini yerine getirmeye işarettir.

Bazen güzel ve bekar karıya, nasibi az büyük bir rütbeye, hidayet ve tövbeye işarettir. Ekilecek bir araziyi görmek, o arazinin ekilip biçilmesine, ziraatına ve mahsulüne, bolluğuna, kıtlığına, ziraat aletlerine ve ekinciliğe ve o arazide mutad olarak biten şeylere ve güzel kokan nebatata işarettir.

Bilinmeyen bir yeri görmek, anaya, çocuğa, koca ve karıya, ortağa ve emniyetli miras, ev ve hayvan gibi malik olduğu şeylere; yatak, sergi, hali ve keçe gibi üzerine oturduğu şeylere işarettir. Yer, zina edenlerin, zamparaların ve (aşıkların evlerine ve her çeşit oyunlarına işarettir. Yer, söz gezdirip koğuculuk yapan ve sır gizlemeyen kadına işarettir.

Yer, mücadele ve düşmanlığa veya ilim ve güzel ve düzgün söz söylemeye işarettir. Yer dünyaya, gök de ahirete işarettir. Bazen yer ve gök, Allah(c.c)’tan başka hiç kimsenin birleştirmeye muvaffak olamayacağı kumalara işarettir, yerin yandığını görmek, bid’atlerin, haram ve kötü olan şeylerin çıkması ile tabir edilir. Bazen de yerin yarılması, o yerin iyiliğine, bereketli ve bitek olmasına işarettir.

Yerin, bulunduğu halden uzun ve geniş olması, hapiste olanın serbest bırakılacağına, hamile kadının doğuracağına ve rızka işarettir. Eğer bir kimse kendisinin bir çöle sahip olduğunu görse fakir veya çocuğu olmayan bir kadınla evlenir.Bazen de yer, saltanat sahibi bir hükümdara veyahut ölüm ve hayata, rızka veya o yerde iyi-kötü isler isleyen kimseye işarettir. Bir yere sahip olduğunu gören, bekar ise evlenir ve çocuğu olur, yahut birisine ortak olur ya da mali ve sırlılığı ile bir kimseye emniyet meydana getirir veya mirasa nail olur, yahut bir ev kiralar veya satın alır. Ya da bir binek satın alır. Rüyayı gören hasta ise hastalığından kurtulur ve o yerdeki rızkını alır.

Eğer yer geniş, manzarası güzel olursa rüya sahibinin o yerdeki ameli güzel olur. Eğer yer üzerinde hayvan iaşesi ve çürümüş kemikler vediger pislikler olduğunu görürse, rüya sahibinin o yer üzerindeki ameli kötü olur. Yerin sallandığını görmek, hamile olan kadinin çocugunu düsürmesi ile tabir edilir. Yerin, üzerinde olan şeylerle battigini görmek, Allah(c.c)’a itaattan gaflete isarettir.Eger yerin bakir, tunç, demir ve tasa döndügünü görse, bu rüya, bazen rüyasahibinin haniminin zor doguracagina veyahut o kimse sanatindan baska birsanata geçecegine, kazancindan baska rizka nail olacagina veya bir madenbulacagina isarettir.

Yer yarılıp kendisini yuttuğunu gören kimsenin rüyasiutanmasina ve sebeplerin güçlenmesine, bazen de yolculukta bulunmasinaveya hapsedilmesine ya da deli olmasina isarettir. Sahraya benzeyen ve bilmedigi, düz ve genis bir yerde bulundugunu görenkimse acele olarak yolculuga çikar.Bir kimse bir yerde oturdugunu görse o kimsenin o yerde iktidarli, kuvvetlive nüfuzlu olmasina isarettir.Eliyle veya baska bir seyle yeri dövdügünü gören kimse ticaret için yolculukeder. Bir kimse kendisinin kitlik yerden çikip bolluk olan yere gittigini görse, bid’attan Sünnet-i Seniyyeye geçer. Yolculugu arzu eden kimse bir yerden çikip diger yere gittigini görse arzuettigi yolculugu tahakkuk eder. Yolculuktaki hali ise rüyada gördügü yerinucuzluk, bolluk veya kitlik ve darligi nispetinde olur,Bu rüyayi gören bir sehrin idarecisi ve hakimi ise bu görevinden alinir.Bir kimse bir yeri satip baska bir yere çiktigini görse hasta ise ölür, zenginise fakir olur. Yer üzerinde ayaginin kaydigini yahut topraktan elinisilkeledigini gören kimse fakirlesir, eger hasta ise ölür ve topraga girer.Yeryüzünde kayboldugunu ve orada da herhangi bir çukurun olmadignigörse, dünyayi taleb etmek maksadi île yolculuga çikar ve bu yolculugundaölür. Kendisi için yerin yanidigini gören kimsenin ömrü uzun olur,Bir kimse kendisini yerin yuttugunu fakat yere batmadigini görse uzak biryolculuk yapar.

Bir kimsenin rüyasinda yerin sallandigini yahut battiginigörmesi, o yere bir bela erisecegine yahut o yere çekirge musallatolacagina, ya da dolu düsecegine yahut kitlik veya siddetli bir belaninmeydana çikmasina isarettir. Yer görmek, yerin genisligi, büyüklügü, darligive küçüklügü nispetince o yere sahip olan kimsenin dünyaligina isarettir.Bilinen bir yeri görmek, bulundugu sehir ve o sehrin ahali ve sakinlerineisarettir. Yeri kazdigini ve ondan da yedigini gören kimse hile ile mala nailolur. Çünkü kazmak hiledir. Yerin darligi geçim darligidir.Rüyada yere batmak, meydana gelecek korku ve tehdiddir. Bir kimsekendisinin yere battigini görse, azaba düser. Yerin bir tarafinin yarilip yineyere batmasi ora halkina isabet edecek siddetli bir hastaliga, yahut oradaçekirge, dolu, kitlik, pahalilik v.s. gibi meydana çikacak afet ve belayaisarettir. Bir kimse kendisini, yerin yuttugunu görse, eger serli kimse ise onabir azap erisir, yahut gidip geri dönmemesinden korkulan uzak bir yolculukyapar. Rüyada hiçbir çukur olmaksizin yere battigini, derine gittigini vehatta kendisinin bir daha oradan çikamayacagim zannettigini gören kimse,dünyayi istemekle aldanir.

Rüyada yerin yeşermesi veya yeryüzünün yeşerdiğini görmek, hanımının hamile olduğuna işarettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir