Rüyada Türbe Görmek

Rüyada Türbe Görmek Ne Anlama Gelir?

Türbe görmek cahil ve ahmak kimselerle ilişkiyi kesmeye, fesatçılığı bırakmaya, musibetlerden kurtulmaya, tövbe etmeye; Türbenin saçaklarından su aktığını yahut üzerine yağmur yağdığını görmek ilahi rahmete delalet eder.

Kişinin çektiği sıkıntılarının geride kalacağına işaret eder. Nebilerden birinin türbe ve mezarını görmek, hayır ve bereket geleceğini müjdeler. Bu rüyayı gören bekar ise evlenir, günahkar ise tövbe eder. Rüyasında birinin mezarını kazdığını görmek, o mezar sahibinin iyi bir insan olduğuna ve sevap işlediğine delildir.

Rüyada Türbe GörmekRüyada türbe görmek, nebilerden, sahabelerden veya dünyada iyi tanınmış kimselerden birinin türbesini rüyasında ziyaret eden, kederden ve acı çekmekten ve sıkıntıdan kurtulur.

Bir türbeyi ziyaret ettiğini görmek, kanaat sahibi olmaya; mezarları temizlediğini ve onardığını görmek, dinine bağlı olduğuna; rızkının genişliğine; hasta ise iyileşeceğine; bu rüyayı gören kadın ise bir erkek çocuk doğuracağına; türbede pislik veya çöp gibi şeyler görmek, hayırsızlığa delalet eder.

İslam mezarlığında yağmur yağdığını görmek, o yer halkına rahmet ve bereket geleceğine, mezarlığın temiz ve bakımlı olduğunu görmek hayır ve berekete; mezarlığını harap ve mezar taşlarının yıkık olduğunu görmek, bunun aksine işarettir. Rüyada türbe görmek, iyi amel yapmaya, hayır ve iyilikte bulunmaya ve günahlardan tövbeye işarettir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir