Rüyada Şüphe Görmek

Son Güncelleme: 25.12.2020 17:07

Rüyada Şüphe Görmek Ne Anlama Gelir?

Din ve inanç konularında şüpheye düştüğünü görmek bozgunculuk ve hileye, kendini ikiyüzlü kılacak cehalette inat etmeye yahut namuslu eşi hakkında kötü zanda bulunmaya delalet eder. Böyle bir rüya görenin, şüphesini gidermek için Salih ve alim olan bir kimseden, aklına takılan konuda bilgi alması gerekir.

Rüyada her hangi bir zanda bulunmak, suç ve haram işlediğinize yorumlanır. Birisi için “Ben öyle zannediyorum” diye suçlamada bulunduğunuzu görmek, o kişi hakkında düşmanlık beslediğinize ve bununda Allah (C.C) yanında büyük bir günah olduğuna işarettir. Biri için iyi düşünmek hayra ve hayra vesile olacak şeylere delalet eder.

Bir rüya görüp de tabirinde tereddüt hasıl olduğunu görmek, o rüyanın tabirini o günkü olaylar çerçevesinde yorumlamalıdır.

Bu rüyalar zamanına ve sekline göre rüya sahibinin dilediği şekille tabir olunur. Çünkü rüyaların sağlıklı yorumlanması ancak onların açık ve seçik görülmesi ile mümkündür. Karışık ve belirsiz şekilde görülen rüyalar ya yorumlanmamalı veya yukarıda da söylediğimiz gibi zamanın ve şartların ve kişisel durumun icabına göre yorumlanmalıdır.

Rüyada bir kimseden her hangi bir sebeple şüphelendiğini görmek, hilekârlığa delalet eder. Allah’ın (c.c) kelamından şüphe eden, küfür etmiş olur ve hakla batıl arasında kararsız bulunur.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada dinin beyan ettiği şeylerde veya Allah(c.c) kelamında şüphe etmek, nifak ve hileye işarettir. Bazen bu rüyanın sahibi Cenab-i Hakkin rahmetinden uzak kalan iki yüzlülerden olur veyahut namuslu olan hanimi hakkında kötü bir zanda bulunur.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir