Rüyada Kurşun Görmek

Son Güncelleme: 17.09.2020 17:16

Rüyada Kurşun Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüya tabirleri yorumları

Tüfek veya tabanca mermisi yakıcı sözlerdir. Bunlardan birinin kendisine isabet ettiğini gören, düşman tarafından muzir ve kötü bir söze uğrar. Gelen mermiden yaralandığını gören, düşman tarafından zarar görür. Kendi attığı kursunun karşısındakini vurduğunu gören, düşmanını zarara sokar.

Düşmanın attığı kursundan yaralanmadığını görmek, düşmanın sözlerinden kendisine bir zarar gelmemeye, kursun kendisine isabet eder de bir yara açmazsa, düşmanının bir iftirasına uğrayacağına, ama bundan müteessir olmayacağına delalet eder.

Danyal aleyhisselama göre, tüfek kursunu, yerine ulasacak olan dogru söz, bir rivayete göre giybet (arkadan söylenecek sözler) ile tabir olunur. Rüyasinda birinin kendine karsi kursun attigini gören, o kimseden bir haber alir. Birine karsi kursun attigini gören, o kisiye bir kimseyi gönderir. Attigi kursun dogru gitmezse, gönderdigi adam da yerine ulasmaz. Bir ava kursun attigini gören, bir kimseye sebepsiz olarak darilir, sitem eder. Ibni Sirin’e göre, kursun atmak, elçi ve adam göndermekle tabir olunur. Eger attigi kursun dogru hedefine ulasirsa, gönderdigi kimse de yerine ulasir ve yapmak istedigi seyi yerine getirir. Eger attigi kursun hedefine ulasmazsa, elçi de yerine gitmez ve maksat da hasil olmaz. Attigi kursunun bir kasabanin veya bir köyün ortasina düstügünü görenin o yerde emri ve sözü geçer. Eger kursun bir takim atlarin arasina düserse o yerde bir takim cahil kimselere söz dinletir. Kirmani’ye göre, bir kursun atarak nisan aldigi yere isabet ettiren muradina erisir. Bir kursun atildigini ve hedefi vuramadigini gören yapmak istedigi iste basarili olamaz. Bir çok kursun görmek, mal ile yorumlanir. Fisekligini kursunla doldurdugun gören o yerde mal biriktirir. Bir kadinin kursun görmesi kocasina ait olarak yorumlanir. Bir savasta tüfek attigini görmek, seref ve sana isarettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir