Rüyada İnci Görmek

Rüyada İnci Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada inci görmek oldukça farklı yorumlanabilir. Bir yoruma göre, iş dünyasında, ticarette ve kamusal faaliyette başarıya işaret ederken diğer bir yorumda ise bir kişinin çoğunlukla özel hayatıyla ilgili gözyaşlarına ve üzüntüye işaret eder.

Bir kız / kadın tarafından inci işlemeli bir elbise görmek, sevgilisinden hoş bir sürpriz anlamına gelir. Bir kıza / kadına inci takılar takılırsa veya inci kolye takılırsa, bu ona sevgi dolu ve özenli bir sevgiliye, karşılıklı sevgiye ve mutlu bir evliliğe işaret eder. Bir erkek rüyasında inci bir mücevher alırsa, bu onun gelecekteki aile hayatı için de elverişli bir işarettir. Onu çok mutlu edecek değerli bir kız / kadınla evleneceği anlamına gelir. Birlikte mutlu bir yaşam garantilidir.

Bir erkek için inci kabuğu açtığı rüya önemlidir. Bir kabuğun içinde inci varsa, bu onun amacına gerçek hayatta ulaşacağı anlamına gelir. Tüm çabaları cömertçe ödüllendirilecek. Yoksa, başarıya giden yolda pek çok tuzak olacağını gösterir. Yine de, hepsinin üstesinden gelmeyi ve hedeflerinize ulaşmayı başaracaksınız. Başarınız iptal edilmez, sadece bir süre ertelenir.

Rüyanda incileri dağıtıyorsan, bu sefalet ve keder anlamına gelir. Kötü zamanlara düşeceksin. Ama yakında gideceklerini ve her şeyin kendi kendine çözüleceğini hatırlamalısın.

Genç bir kadının rüyasındaki incilere hayran olması, kalbinin çok yakında sevgi dolu olacağı anlamına gelir. Harika bir prens hakkındaki hayalleri gerçekleşecek. Karşılıklı sevgi olacağını ve bunun size cennetsel mutluluk getireceğini belirtir.

Rüyada inci gerdanlık görmek kadınlar için güzellik ve ziynetleridir. İnci ve mercanla dizilmiş gerdanlık incinin temizliği, güzelliği ve çokluğu miktarınca Kur’ani ezberlemekle beraber takvaya ve Allah (C.C.)’dan korkmaya işaret eder. Gerdanliklikta bulunan değerli tas, rüya sahibinin amelinin özü ve kavuşabildiği son noktasıdır. Kadının gerdanlığı kocası veya çocuğudur. Erkek bir kimsenin, boynunda inciden gerdanlık görmesi, eğer o kimse Kur’an öğreniyorsa, onu ezberler, İslam hukukunu öğrenmeye çalışıyorsa, onu tahsil eder. Eger bir sey söz vermisse, sözünü yerine getirir. Böyle bir sey yok ve kendisi de bekarsa, Kur’ani güzel okuyan bir kadinla evlenir. Eger hamile olan hanimi varsa, alim veya hakim olacak bir erkek çocuk dogurur. Rüyada muhtelif diziler bir araya gelse onlardan mücevheratla ilgili diziler Kur’an’a inci dizileri Resülullah’in (S.A.V.) sünnetlerine ve diger kiymetli diziler de, hikmet, dogru söz ve fikih ilmine isaret eder. Bir kimse rüyada üzerinde bir veya iki kelep inci oldugunu görse, o kimse hafiz olur. Dininde dogru, emin, ibadet ehli ve takva sahibi ve o kimsenin dince güzellik ve kemali de, o inci keleplerinin güzellik ve ziyasi kadar olur. Bir kimse üzerinde birtakim gerdanliklar oldugunu ve onlari takmaktan aciz kaldigini görse, o kimseye ilmin gerektirdigi gibi amel etmekte usanç gelir. Bir kadin rüyada üzerinde bir veya birçok inci gerdanliklar bulundugunu görse, o gerdanliklarda görülen iyilik ve kötülük, o kadinin kocasina veya evinin islerine bakan kimsesine veya üzerine emanet olarak aldigi seylere isaret eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir