Rüyada Aşere-i Mübeşşere Görmek

Son Güncelleme: 04.01.2021 17:38

Rüyada Aşere-i Mübeşşere Görmek Ne Anlama Gelir?

Peygamber Efendimiz(s.a.v) zamanında, kendileri hayattayken Allah(c.c) tarafından müjdelenen sahabeler için kullanılan tanımdır aşere-i mübeşşere. Bu kişiler arasında hepimizin hayatını çok iyi bildiği isimler bulunmaktadır. Öncelikle onları burada yazarak daha sonra rüyamızın yorumuna geçeceğiz.

CENNETLE MÜJDELENEN SAHABELER
Hazreti Sa‘d b. Ebû Vakkās(r.a)
Hazreti Ebû Ubeyde b. Cerrâh(r.a)
Hazreti Talha b. Ubeydullah(r.a)
Hazreti Zübeyr b. Avvâm(r.a)
Hazreti Abdurrahman b. Avf(r.a)
Hazreti Saîd b. Zeyd(r.a)
Hazreti Ebû Bekir(r.a)
Hazreti Ömer(r.a)
Hazreti Osman(r.a)
Hazreti Ali(r.a).

İsimleri öğrendikten sonra rüyada aşere-i mübeşşere görmenin anlamı ve yorumu nedir? Birisi rüyasında aşere-i mübeşşere görürse bunun açıklaması ne demek? Şimdi açıklamaya bu rüyayı yorumlamaya çalışalım.

Rüyayı gören kişinin cenneti hak edecek ameller işlemesine ve bunda muvaffak olmasına, bu mübarek insanlardan birkaçını bir yerde görmek sevinç ve sürur dolu haberlere ya da bir müjdeye, Abdurrahman b. Avf’ı görmek zenginliğe, onları görmek bazen zorlu ve bir o kadar da şerefli iş ve hizmetlere delalet eder.

Rüyada sahabe görmek, onlara yakın olmaya, aydınlık yollarından yürümeye ve diğer din ve dünya hayırlarına delalet eder.

Sahabeyi görmek bahtiyarlığına ermiş olan tabinden birini bir yerde görmek, orada yaşayanlar için zorluk ve sıkıntıların geçmesine, yöneticilerinin hal ve hareketlerinin ve icraatlarının iyi olmasına işarettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir