Rüyada Acıkmak Ne Demek?

Rüyada acıkmak ne anlama gelir? Kişinin rüyasında kendini aç görmesinin anlamı ve yorumu nedir? Rüya yorumcuları açlık görmeyi nasıl açıklamışlardır?

Son Güncelleme: 15.12.2020 16:39

Rüyada Acıkmak Görmek

Rüyada acıktığını görmek ve doyana kadar yemek yemek hastalıktan kurtulmaya, doyulmazsa hastalığın uzayacağına işarettir. Rüyada acıkmak ve doyuncaya kadar yemek hastalıktan kurtulmaya ve bolluğa işarettir. Rüyada açlık çekmek, maddi konularda kazanç sağlayacağını belirtir. Çocuğu, dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak ise hayırlı bir iş yaparak, manevi kazanç sağlanacağını belirtir.

Karnı acıkarak yemek yemek tövbeyi tutmaya, sevilen ve hoş bir gıda ile karnı doyurmak iyilik yolunda sebat etmeye, Hoşlanmadığı bir gıda ile karnını doyurmak tövbe ettikten sonra bunu tutmamaya, Karnının aç olduğunu ve yiyecek bir şey bulamadığını görmek hırsını tatmin edememeye delalet eder. Acıkmak, uzun emel sahibi olmakla da tabir edilir.

Büyük makam sahibi ve ileri gelen adamların rüyada acıkmaları, ona tabi olanların zelil ve perişan olmasına işaret eder. Alimlerin rüyada acıkmaları, onların ilimle yaptıkları yaramazlığı işaret eder.

Rüyada Açlık Görmek

Rüyada açlık görmek; kıtlığa, tecavüz etmeye ve fakirliğe delalet eder. Bazen de takvaya, zikr ve şükre delalet eder. Kış günlerinde kendisine açlık gelen kimse, acıkır ve bunalır.

Rüyada açlık çektiğinizi gördüyseniz, ailenizde birtakım sorunlar yaşayacağınızın işaretidir ya da kötü bir evlilik hayatına sahip olacağınız anlamına gelir. Rüyasında acıktığını gören kimsenin türlü istek ve beklentileri vardır. Fakat bunlara kavuşması da hayli güçtür. Açlığı bastırmakta kısa süreli gönül macerası olarak yorumlanır.

Rüyada açlık çekmek, maddi konularda kazanç sağlayacağını belirtir. Bir çocuğu, dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak hayırlı bir iş yaparak, manevi kazanç sağlayacağını belirtir.

Rüyada hissedilen açlık, korku ve geçim sıkıntısına işaret eder. Açlık, malin gitmesine ve hissedilen açlık miktarınca geçimini temin, sanat ve dünyaya meyil ve rağbetindeki harisliğe işaret eder. Açlık, kendisinde hayır olmayan kimseye sohbet etmeye ve zayıflığı işaret eder.

Züht ve takva ehli için açlık, oruca işaret eder. Açlık kıtlığı ve fakirliğe, bazen de takvaya, zikr ve şükre işaret eder. Bazıları, rüyada aç olduğunu görene bir hayır isabet eder dediler. Bazıları da, rüyada hissedilen açlık, tokluktan, susuzluk, suya kanmaktan daha hayırlıdır, dediler. Rüyada açlık, ihtirasla yorumlanır.

Rüyasında aç olup bir lokantaya girmek istediği halde giremediğini görmek, almak istediği birçok şeyler olduğu halde, parası olmadığı için, alamadığına delalet eder. Aç olup da bir yerde karnını doyurduğunu görmek, dünya nimetlerinden faydalanacağına işarettir. Kendisinin aç bir kişi ile karşılaştığını ve kendisinden yardım istediğini gören, akrabalarından yoksul bir aileye yardım eder.

Rüyada Aç Görmek

Rüyada aç bir insan görmek, rızkının bol olacağına; aç birini doyurduğunu görmek, beklemediği bir yerden büyük bir fayda göreceğine, aç bir insani sofrasına alıp onunla yemek yediğini görmek, uzak bir yerden hayırlı bir haber alacağına delalet eder.

Rüyada Acıkmış Görmek

Bir başkasını acıkmış görmek, iyiye yorumlanmaz. Kendisini acıkmış görmek, servetini kaybedeceğine delildir. Bazı tabircilere göre ise, aksidir. Karnını acıkmış gören bir derdi atmış ve ondan kurtulmuş demektir. Salimi’ye göre, karin acıkması yeni bir iş, yeni bir servettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir