Sıcaklarda Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

Son Güncelleme: 03.09.2020 22:31

Sıcaklarda Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

Sıcak havalarda makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır arkadaşlar. Sıcaklarda yapılan makyajın tekniklerini bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Buyurun :

Chanel’in dünyaca ünlü makyörü Dominique Papadopoulos, sıcakta yapılan makyajın en önemli sırrını açıkladı: Mutlaka doğal görünmeli!..

Püf noktası kulaklar…
Fondöteninizi uygularken biraz da kulaklarınıza sürmeyi unutmayın. Saçlarınızı toplar ya da kulağınızın arkasına atarsanız dengesizlik olabilir. Bunu engellemek gerekir.

Kalıcı bir göz makyajı için…
Gözler natürel olmalı. Vurgulamak ve kalıcı bir etki bırakmak için kahverengi, su geçirmez bir kalemi gözünüzün alt ve üst kapağının içine çekin. Göz köşelerinde kadifemsi bir gölge efekti yaratın. Suya dayanıklı siyah bir maskara kullanın.

Dudaklar ve tırnaklar…
Dudakları doğal muhafaza edin ve pastel bir ruj ya da açık renkli bir dudak parlatıcısıyla renklendirin.

Baz, yanaklar ve T bölgesi…
Yazın sıcağında makyajınızın kalıcı olması önemlidir. Fondötenin altına iyi bir nemlendirici kullanarak doğru bir baz oluşturmalısınız. Ten rengine uygun bir fondöten; yüzün ton dengesi sağlanması gereken, burun çevresi, yanaklar ve çeneye uygulanmalıdır. Hafif bir pudra da yüzün tamamına sürülmeli. Elmacık kemiklerine hafif parıltılı bir allık uygulayarak belli belirsiz bir ışıltı elde edebilirsiniz.

UNUTMAYIN!
Hem olabildiğince güzel ve sağlıklı hem de olduğunuz gibi doğal görünmek en önemlisi. Örneğin tırnaklarız doğal olmalı! T bölgesindeki parlamaları önlemek için çantanızda matlaştırıcı ve makyajı sabit tutmak için fondöten bulundurmakta fayda var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir