Kaş Nasıl Kalınlaştırılır

Kaş Nasıl Kalınlaştırılır

Herkes anne babasından dolayı şanslı olarak doğmuyor ve bazılarının kaşları haliyle az seyrek çıkıyor. Peki bu durumdan kurtulmanın yolları var mı derseniz burada kaş nasıl kalınlaşır ve kaşlar nasıl kalınlaştırılır anlatmaya çalışacağız.

Güzel bir makyajla çok fazla kalın değil ama hafif kalın kaş insan yüzünde çok güzel duruyor değil mi arkadaşlar. Heleki bayanlarda insan bakmaya doyamıyor o gözlere.

Kaşınızı kalınlaştırmak istiyorsanız kılın büyüme sürecine göre 1 ay boyunca kaşlarınıza dokunmamalısınız.

Bu süreç içerisinde kaşlarınız dağınık şekilde olacağı için tabiki hoş bir görüntü olmaz bu yüzden kalemle doldurarak şeklini düzgünleştirmeye çalışabilirsiniz.

Sonrasında dağınık duran kılları altlarından şekillendirerek kalın bir hale getirebilirsiniz. Kalın kaş şeklini yüz şekli büyük olanlar tercih etmelidir.

Çok kalın kaş yaşlı gösterir bu yüzden orta kalınlıkla kalın kaş şeklini tercih edin. Kalın kaş modeli yüz tipi iri olanların tercih sebebi olmalıdır.

Kaş Nasıl Kalınlaştırılır Bitkisel Yöntem
Suna Dumankaya kaş gürleştirme için kaşlara fındık yağı sürülmesini veya bunun yerine, seyrek kaşlara çözüm arayanlara, fındığı teflon tavada kavurup, sıcakken kaşlara sürmelerini tavsiye etmektedir. Bu kaş gürleştirme işleminin gece yatmadan önce ve haftada 4 gün yapılması gerektiğini belirten Suna Dumankaya, belirli bir süre bu küre devam edilmesi halinde netice alınacağını söylüyor.

Başka bir doğal yöntem

* 1 Çay kaşığı çam balı,
* 1 Diş sarmısak,
* 1 Çay kaşığı badem yağı

Hazırlanışı: Bir diş sarımsak dilimlenir. Çam balı ve badem yağı ilave edilir. Bu karışım bir gün beklettilir. Ertesi gün kulak çöpü yardımı ile kaşlara sürülür. Çok az miktarda, gözlere kaçırmadan kirpiklerinize de sürebilirsiniz. Gözlerinize kaçarsa yakma ihtimali var. Günde iki defa ve istediğiniz süre boyunca uygulayabilirsiniz.

Kaş Kalınlaştırma Maskesi
Sarımsak yağı
Zeytin yağı
Sarımsak yağının etkisini sarımsaktan anlayabilirsiniz. Sarımsağı kaşlarına sürmekten çekinen bayanlar sarımsak yağını kullanabilirler. Sarımsağın keskin kokusu yağında çok görülmez. Bir pamuğa sarımsak yağı ve zeytinyağı dökülür. Kaşlar bu karışımla silinir. Her gece yatmadan önce bu karışım kaşlara sürülür. Belli bir zaman sonra alt kısımlardan yeni kaşlar çıktığı görülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir