Her Yaşa Uygun Makyaj Önerileri

Her Yaşa Uygun Makyaj Teknikleri Her Yaşa Uygun Makyaj Yapımı

Yaşınıza bakmadan makyaj yapmanın keyfini çıkarmak için bu yazımızı okumanızı tavsiye ederim. belirli yaşlara göre makyaj yapılışı hakkında bir çok defa yazı yazdık ama bu seferki biraz farklı arkadaşlar. Buyurun :

Makyaj Çantanızda Neler Olmalı

Yaşınızın güzelliğini ortaya çıkaran, doğal görünümü destekleyen kozmetik ürünler makyaj çantanızda mutlaka bulunmalıdır.

Açık renkli göz farları
Gri ve mavi göz kalemleri
Nemlendirici özelliğe sahip rujlar
Dudak parlatıcısı ve şeftali tonlarında rujlar
Doğal görünümlü ve açık pembe ojeler

Pürüzsüz Görünüm
Yüzünüzdeki çizgileri yumuşatmak ve kusurları gizlemek için fondöten tercih edebilirsiniz. Yaşınıza uygun en ideal fondöten kullanımı; fondöten sürdükten sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici kremi parmak uçlarınızla göz altları, burun ve çene bölgesine hafifçe yedirerek sürün.

Dolgun Dudaklar
Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız doğal renkli rujlarla birlikte simli parlatıcıları tercih edebilirsiniz. Rujunuzun kremsi yapıda olması hem daha kolay sürülmesi hem de pürüzsüz görünmesini sağlar.

İlgi Çekici Gözler
Gözlerinizin daha büyük, yüzünüzün daha aydınlık görünmesini istiyorsanız ihtiyacınız olan açık renkli, kremsi yapıda bir göz farıdır. Göz makyajınızı tamamladıktan sonra kaş çizginizin hemen altına açık renkli far uygulayın.

Canlı Görünüm
Yorgunluğunuzu gizlemek daha canlı görünmek istiyorsanız simli bir allığı elmacık kemiklerinizin üzerine ve alnınıza sürün. Anında daha zinde ve enerjik görüneceksiniz.

Hacimli Kirpikler
Kirpikleriniz eskiye oranla daha seyrek görünüyorsa bitkisel içerikli kirpik güçlendiricileri kullanabilirsiniz. Kısa sürede kirpiklerinizin daha hacimli olduğunu göreceksiniz.

Gece uyumadan önce göz makyajınızı temizlemeyi ihmal etmeyin. Özellikle kirpiklerinizde biriken rimel; temizlenmediği takdirde kirpiklerinizin dökülmesine neden olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir